DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Kredyt, leasing, ubezpieczenie - wcześniejsza spłata kredytu

Jarosław P - 2011-01-19, 20:27
Temat postu: wcześniejsza spłata kredytu
Szybsza spłata kredytu w RCI Bank - czy jest mozliwa i jak to wygląda ? Może Ktoś wie ?
( Dziś RPP podniosła stopy procentowe , pewno dostanę nowy harmonogram spłat ? oczywiście wyższe raty).

tomi - 2011-01-19, 20:34

Można spłacić bez dodatkowych opłat. Wpłaca się np. kwotę która pozostała do końca plus odsetki za bieżącą ratę. Kilka dni wcześniej trzeba wysłać pismo do banku z informacją o wcześniejszej spłacie. Takie informacje uzyskałem w banku.
Ale sprawdź jakie masz oprocentowanie, ja mam stałe.

TD Pedro - 2011-01-19, 20:42
Temat postu: Re: Spłata kredytu
Jarosław P napisał/a:
Szybsza spłata kredytu w RCI Bank - czy jest mozliwa i jak to wygląda ? Może Ktoś wie ?
( Dziś RPP podniosła stopy procentowe , pewno dostanę nowy harmonogram spłat ? oczywiście wyższe raty).

Przerabiałem to dwa lata temu, wysłałem pismo do RCI Bank z zapytaniem o możliwość wcześniejszej spłaty ale ponieważ nie raczyli odpowiedzieć to dokonałem wpłaty ostatniej raty w kwocie wynikającej z harmonogramu oraz pozostałą niespłaconą część kapitału. Po jakimś czasie otrzymałem info, że stan zadłużenia wynosi "0" zero pln. Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło a najlepiej dokładnie wczytaj się w umowę bo taki zapis na pewno tam znajdziesz.

bebe - 2011-01-20, 02:19

Właśnie spłaciliśmy. Trzeba:
  1. zadzwonić do działu kredytów samochodowych RCI i się dowiedzieć, jaka jest kwota do spłacenia (kapitał + dotychczasowe odsetki),
  2. parę dni przed terminem spłaty raty wysłać faxem/poleconym/gołębiem pocztowym dyspozycję wcześniejszej spłaty kredytu,
  3. wpłacić na konto kasę z pkt. 1 :)
  4. czekać na liścik z RCI z papiórami potwierdzającymi spłatę kredytu i wygaśnięcie umowy.
Na jednym z papiórów jest kontakt do firmy, do której należy się zwrócić o zwrot :) ubezpieczenia kredytu (płaci się tylko za "wykorzystany" okres ubezpieczenia). Tego jeszcze nie zdążyłem przetrenować, jutro będę tam dzwonił.

Piotrek721015 - 2011-01-20, 05:16

Wczoraj załatwiałem właśnie kredyt na Dusterka,którego odbieram dzisiaj. Jak pytałem o możliwość szybszej spłatykredytu. Pan,który prowadziłmoją spraawę poinformował mnie, że wystarczy zadzwonić ddo banku i powiadomić o chęci spłaty kredytu szybciej niż to wynika z harmonogramu. Bank powinien podać kwotę jaaka pozostaje do spłaty i już. ponadto jako ciekawostke panprowadzący moją sprawę powiedział, że teraz przy promocji na ubezpieczenie fullcasco gratis przy kredycie na dustera, dużo ludzikupuje auto w kredycie. Koszt kredytu to ok. 1200-1500 zł. Wartość ubezpieczenia to przy pełnych zniżkach ok.2500 zł. Po wzięciu kredytu jest on na następny dzień spłacany przy minimalnych odsetkach. Róznica zwynikająca z ceeny ubezpieczenia i ceny kredytu pozostaje w kieszeni kupującego samochód. Fajny patent.
Daster - 2011-01-20, 09:01

Ale masz wiecej biegania do wydzialu komunikacjie w zwiazku ze zmiana danych w dowodzie rej. pojazdu i dodatkowy wpis o nastepnym wlascicielu w ksiazce pojazdu :)
Piotrek721015 - 2011-01-20, 09:58

Auto już zarejestrowane. Jestem jedynym właścicielem auta pomimo kredytu. Fajnie to wygląda w papierach a i tablice mam z miejsca zamieszkania.
TD Pedro - 2011-01-20, 10:12

Daster napisał/a:
Ale masz wiecej biegania do wydzialu komunikacjie w zwiazku ze zmiana danych w dowodzie rej. pojazdu i dodatkowy wpis o nastepnym wlascicielu w ksiazce pojazdu :)


Nie zawsze, właścicielem samochodu od początku jest nabywca a nie bank i w dowodzie rejestracyjnym figuruje nabywca dlatego żadnych wpisów ks. pojazdu nie ma. Bank może w przypadku "dużego" kredytu ustanowić jako zabezpieczenie zastaw rejestrowy i w takiej sytuacji wdrażane są te bardziej kłopotliwe procedury (m.in. związane z wpisem i wykreśleniem w rejestrze zastawów prowadzonym przez sąd) - ale to wszystko zależy od wysokości kredytu i przyjętej formy jego zabezpieczenia...

Piotrek721015 napisał/a:
Auto już zarejestrowane. Jestem jedynym właścicielem auta pomimo kredytu. Fajnie to wygląda w papierach a i tablice mam z miejsca zamieszkania.


no to czekamy na fotki...

benny86 - 2011-01-20, 12:10

Zastaw rejestrowy to chyba rzadko spotykany rodzaj zabezpieczenia, może przy droższych samochodach? Często kredytodawca żąda cesji polisy AC (trzeba je wówczas wykupić na okres spłaty kredytu, i co roku przesyłać dokument potwierdzający zawarcie AC do podmiotu, który udzielił kredytu)
bebe - 2011-01-20, 13:53

Piotrek721015 napisał/a:
Po wzięciu kredytu jest on na następny dzień spłacany przy minimalnych odsetkach.

Nie da się na następny dzień, trzeba poczekać do terminu spłaty pierwszej raty. :)

Piotrek721015 napisał/a:
Róznica zwynikająca z ceeny ubezpieczenia i ceny kredytu pozostaje w kieszeni kupującego samochód. Fajny patent.

Fajny patent to był do września 2010 - poza pełnym ubezpieczeniem za 1 zł było też rozszerzenie gwarancji do 5 lat/100 000 km za friko. :) Warunek - kredyt na minimum 10 000 zł, koszt operacji wyniósł nas trochę ponad 500 zł (spłata przy pierwszej racie).

TD Pedro - 2011-01-20, 17:41

benny86 napisał/a:
Zastaw rejestrowy to chyba rzadko spotykany rodzaj zabezpieczenia, może przy droższych samochodach? Często kredytodawca żąda cesji polisy AC (trzeba je wówczas wykupić na okres spłaty kredytu, i co roku przesyłać dokument potwierdzający zawarcie AC do podmiotu, który udzielił kredytu)


Kiedyś przy zakupie samochodu musiałem się poddać takiej procedurze, kredytodawcą był PKO BP SA, taki postawili warunek a ponieważ ogólne warunki kredytu były korzystniejsze niż zaproponowane przez RFI to skorzystałem z takiego rozwiązania. Jeżeli ktoś nie ma awersji do uczestniczenia w takich procedurach to nie jest to problem :-) .

piotrkrk - 2011-01-24, 23:26

Czy "ubezpieczenie kredytobiorcy" jest obowiązkowe?

Czy dealer próbuje mi wcisnąć kit? Jeśli by było obowiązkowe, to dlaczego w ogole jest taka opcja do zaznaczania/odznaczania w kalkulatorze kredytowym na stronie dacia.pl ?

akofreda - 2011-01-25, 07:23

Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Ja zrezygnowałem.
wat - 2011-01-25, 07:46

Mi nniestety powiedzieli również że jest obowiązkowe a jak nie wezme to nie dadzą mi kredytu tak ze mi sie od kolejnej opłaty uwolnić nie dało
Gość - 2011-01-29, 22:31
Temat postu: Re: Spłata kredytu
Jarosław P napisał/a:
Szybsza spłata kredytu w RCI Bank - czy jest mozliwa i jak to wygląda ? Może Ktoś wie ?
( Dziś RPP podniosła stopy procentowe , pewno dostanę nowy harmonogram spłat ? oczywiście wyższe raty).


Spokojnie.
Dzwoniłem do RCI Banku i otrzymałem informację, że żadna podwyżka oprocentowania, związana ze wspomnianym podniesieniem stóp procentowych przez RPP nie jest przewidywana.
Gdyby Rada podniosła znowu stopy to pewnie i RCI podniesie (moje własne przypuszczenie)

Gość - 2011-01-29, 22:37

wat napisał/a:
Mi nniestety powiedzieli również że jest obowiązkowe a jak nie wezme to nie dadzą mi kredytu tak ze mi sie od kolejnej opłaty uwolnić nie dało



Powiedz, że jak nie odpuszczą ci ubezpieczenia kredytobiorcy to zrezygnujesz z kredytu.
Odpuszczą. Na 100%. Nie bądź frajer. Dłużej niż 15 minut na odpuszczenie nie będziesz czekał.
Przejdź się po placu, obejrzyj bryki a sprzedawca sam przyleci do Ciebie w podskokach.

Jarosław P - 2012-01-31, 11:17

Jakiej treści ma być pismo do banku o wcześniejszej spłacie kredytu ? Może Ktoś pisał. Proszę pomóżcie.
benny86 - 2012-01-31, 11:35

Jarosław P, nie wiem jak w innych bankach, ale Santander nie wymaga żadnej konkretnej formy. Musisz tam zawrzeć swoje dane osobowe, nr i datę umowy oraz datę i kwotę jaką chcesz wpłacić (z zaznaczeniem czy chcesz spłacić całość należności czy np. jednorazowa wpłacić 5000zł i obniżyć przez to kolejne raty)
Marek1603 - 2012-01-31, 11:42

Pamiętajcie, że banki lubią pobierać opłatę związaną z przeliczeniem kredytu i lepiej się dopytać, bo może się okazać, że nie opłaca się wcześniej spłacać. Chyba, że całkowicie.
Gość - 2012-02-01, 21:56

Jarosław P napisał/a:
Jakiej treści ma być pismo do banku o wcześniejszej spłacie kredytu ? Może Ktoś pisał. Proszę pomóżcie.


Jeśli to kredyt w RCI Banku to zadzwoń do nich. Siedzą tam normalne, sympatyczne kobitki, które wszystko Ci objaśnią.
to nie jest żadna infolinia z kretynem na końcu drutu ale normalni pracownicy banku.

Nikita_Bennet - 2016-12-01, 17:49
Temat postu: wcześniejsza spłata kredytu
Witajcie.
Patrzę, że zostało mi mało rat do spłaty i chcę to spłacić jeszcze w tym roku i w tym roku wykreślić RCI z dokumentów pojazdu.
Zakładając że zgodzą się na wcześniejszą spłatę (3 raty) to jakie kwity mam od nich dostać po spłacie kredytu? Zależy mi to załatwić najpóźniej do końca roku i aby ten kredyt nigdzie nie figurował+kwity aby wymazać RCI z dowodu i karty pojazdu.



PS: jak pytanie już było to proszę MOD'a o doklejenie do właściwego wątku.

Piotrek721015 - 2016-12-01, 18:17

Z chwilą spłaty kredytu RCI z urzędu przysle Ci kwit w którym oświadczają, że spłaciłeś auto i przenoszą całe prawo własności na Ciebie. Z tym dokumentem idziesz do WK i wykreślają RCI z dowodu rej. Mają gotowy druk zaświadczenia.
Nikita_Bennet - 2016-12-01, 18:19

a dzięki za info.
Właśnie napisałem do RCI jak zapatrują się na wcześniejszą spłatę i czy zdążą w tym roku te dokumenty wysłać.

Piotrek721015 - 2016-12-01, 18:48

Jak się zgodzą to przelew i w ciagu tygodnia masz kwity. Ja jak spłaciłem kredyt to mi przysłali zaświadczenie, ale jak rejestrowałem auto, to mi nic w dowód nie wpisywali, więc nie musialem nic wykreślać.
Nikita_Bennet - 2016-12-01, 20:04

W karcie pojazdu chyba coś jest i w dowodzie z tego co pamiętam.
A chciałbym to załatwić teraz także dlatego że pomiędzy świętami a nowym rokiem jest puściutko w wydziale komunikacji (sprawdzone bo ostatnie 4 lata zawsze mi coś wypadało u nich załatwiać w tym okresie). Praktycznie zero petentów.

Freebairn - 2016-12-02, 09:34

Piotrek721015 napisał/a:
Jak się zgodzą to przelew i w ciagu tygodnia masz kwity. Ja jak spłaciłem kredyt to mi przysłali zaświadczenie, ale jak rejestrowałem auto, to mi nic w dowód nie wpisywali, więc nie musiałem nic wykreślać.


Sprawa jest dość prosta. Jeśli wkład walsny podczas brania kredytu wynosi mniej jak 30% wartosci kupowanego auta- to RCI jest wpisywany jako współwłaściciel auta w kartę pojazdu jak i do dowodu rejestracyjnego.

Mialem to całkiem na świeżo w październiku to jeszcze pamiętam ;)

Nikita_Bennet - 2016-12-02, 13:08

dokładnie, moim wkładem był VAT ;)

Dzwoniłem do RCI, podałem datę kiedy chce zrobić przelew, pani przeliczyła i podała kwotę.
Podała też co ma być w treści pisma które można wysłać do nich emailem (zeskanowane).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group