DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Sprawy klubowe - Forum działa wolniej niż ślimak

piotrkrk - 2011-05-20, 19:18
Temat postu: Forum działa wolniej niż ślimak
Od dłuższego już czasu to forum działa w sposób delikatnie bardzo mówiąć, powolny, ale ostatnio wykracza to już poza granice przyzwoitości. Od wpisania adresu do załadowania się strony mija 15 sekund, kolejne 15 sekund od kliknięcia na subforum, zanim pojawi się lista tematów, itd.

Czy jest w ogóle ktoś, kto to monitoruje? Sytuacja zbliża się moim zdaniem do momentu, kiedy forum przestanie się w ogóle nadawać do użytku.

bushi - 2011-05-20, 19:45

Radzilbym sprawdzic swoj sprzet badz lacze, bo u mnie nie ma takich problemow - moze strona nie bije rekordow szybkosci, ale spokojnie mozna z niej korzystac.
maciek - 2011-05-20, 19:49

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=90360#90360 , są jakieś problemy z forum od środy lub wtorku bo ja też nie mogłem się zalogować lub jak się wczytało to nie dało się tego przeglądać
Beckie - 2011-05-20, 20:17

Oprócz problemów gdy forum było w ogóle niedostępne, nie zauważyłem spowolnienia. Tak więc popieram co:
bushi napisał/a:
Radzilbym sprawdzic swoj sprzet badz lacze

mrówa - 2011-05-20, 20:18

Potwierdzam. Przez ostatnie dwa dni nie mogłam dostać się na forum, problemy z zalogowaniem, a nawet tylko przeglądaniem.
jackthenight - 2011-05-20, 20:41

Również potwierdzam, że strona od dwóch dni chodzi wolno.
Daciaklub zawsze do demonów szybkości nie należała, gdyż forum stoi na jakimś zagranicznym serwerze, ale ostatnio co się dzieje to już tragedia.
Od środy wieczorem do wczoraj godzin popołudniowych w ogóle strona nie odpowiadała i nie otwierała się.
I nie pisać mi tu pierdół abym sobie sprawdził komputer, bo próbowałem również wejść na stronę z pracy z całkiem innego łącza i z całkiem innych komputerów i również strona się nie otwierała.

Teraz strona chodzi szybko, ale w godzinach szczytowych strona daciaklub.pl jest bardzo powolna, w porównaniu z innymi serwisami to działa jak żółw niestety.

Marek1603 - 2011-05-20, 20:44

U mnie już jest wszystko OK
benny86 - 2011-05-20, 20:47

U mnie między 12 a 15 tragedia, teraz już normalnie działa jak zawsze
limo - 2011-05-21, 06:28

może trzeba by zrobić zrzutę na serwer :?:
Marek1603 - 2011-05-21, 08:19

limo napisał/a:
może trzeba by zrobić zrzutę na serwer :?:



Zawsze było info o składce na utrzymanie serwera.

Admini jak tam wygląda ta sprawa.

chriskb - 2011-05-21, 08:32

No właśnie jako aktywni użytkownicy Klubu Dacia Polska powinniśmy ustalić regulamin, gdzie będzie miejsce na niewielką kontrybucję roczną w utrzymaniu wysokiego poziomu działania nie tylko forum ale również drobnych spraw klubowych. Dla zewnętrznych użytkowników forum, którzy chcą przystąpić do klubu warto zarezerwować numer SMS i zbierać niewielką kontrybucję przystąpienia do Klubu. Proszę o opinie.
Pozdrawiam

Marek1603 - 2011-05-21, 08:41

Na forum renault zrobili na początku składkę po 5PLN i z tego robią np gadżety klubowe i td.
chriskb - 2011-05-21, 09:17

Marek1603,

Składkę można ustalić nawet w głosowaniu członków (najłatwiej jednak będzie ustalenie poprzez jakąś wartość SMS w przypadku logowania, a dla zalogowanych członków kluby będzie również istniała możliwość poprzez przesłanie SMS), ale najważniejsze jest aby był regulamin i aby była to organizacja "non-profit", czyli wszystkie zarobione pieniądze będą zużyte na działalność klubową. Oczywiście z nadwyżek można w regulaminie umieścić punkt, który będzie zezwalał wykonanie gadżetów i nagradzanie nimi najbardziej aktywnych członków klubu i tych co wnoszą najwięcej np. nowych rozwiązań ułatwiających eksploatację naszych aut. Uważam, że do szczegółowych informacji o rozwiązaniach nie powinni mieć dostępu użytkownicy nie zarejestrowani w Naszym Klubie. Pomysły podaję pod rozwagę i mam nadzieję, że większość wypowie się pozytywnie.

Pozdrawiam

bebe - 2011-05-21, 09:19

Można się tak bawić, jeśli to jednorazowa impreza, ale na dłuższą metę mogą być kłopoty (nielegalna zbiórka pieniędzy). Generalnie - nie ma dobrego wyjścia z sytuacji. :|

Żeby było zgodnie z prawem, powinniśmy założyć stowarzyszenie, wybrać władze, skarbnika, i co tam jeszcze się wybiera, i wtedy można zbierać składki, itp. Problem w tym, że z takim stowarzyszeniem jest kupa roboty, łażenia, załatwiania, zaraz pojawiają się niezadowoleni - jak dla mnie, gra niewarta świeczki, przynajmniej przy tej ilości klubowiczów.

Jako stowarzyszenie działa Klub MazdaSpeed, ale ich jest znacznie więcej, no i jakoś mieli sporo szczęścia co do składu, bo działa to u nich rewelacyjnie.

Bramka SMS to IMHO pomyłka - wysoki koszt wejścia, ciężko będzie otworzyć na osobę prywatną (patrz wyżej), większość kasy idzie dla operatora. Skoro i tak działamy na nielegalu, to znacznie lepiej sprawdzi się rozwiązanie obecne, czyli raz w roku właściciel interesu ogłasza zrzutkę i osoby chętne dają co łaska.

eplus - 2011-05-21, 10:01

Podobno zbieranie grzybów nie jest opodatkowane, więc jako tytuł przelewu pisać "za grzyby" i njalepiej, jakby na jakiś zlot trafił słoiczek grzybów z tej puli - aby na pewno jadalnych :!: :idea: :mrgreen:
chriskb - 2011-05-21, 10:13

Zaczyna się normalnie czyli po polsku, mimo wszystko zachęcam do wypowiedzi. Może kiedyś nauczymy się myśleć pozytywnie???

Pozdrawiam

czaju - 2011-05-21, 10:18

To nie jest bramka SMS. Jeśli mogę się wtrącić, to np:
www.dotpay.pl oferuje coś takiego - problemem jest to czy ma kto to zintegrować z silnikiem forum. Kwestia prowizji... jest i dość standardowa (co niektórzy mogą się zdziwić)

Co do opisu sytuacji "długiego ładowania się strony", czy to nie przypadkiem użytkownicy neostrady mają ten problem? Wiem, że przynajmniej w moim rejonie DNS'y neostrady czasami działają tragicznie.

Polecam, niezależnie od dostawcy, zmienić domyślne dnsy (a właściwie resolvery) np na googla (8.8.8.8 i 8.8.4.4) bądź openDNS (208.67.222.222 i 208.67.220.220). Ja korzystam z tych pierwszych (z powodu łatwych do zapamiętania numerków ;p) i nie mam żadnych problemów z długim ładowaniem się stron.

Seal - 2011-05-21, 11:09

bebe napisał/a:
Żeby było zgodnie z prawem, powinniśmy założyć stowarzyszenie, wybrać władze, skarbnika, i co tam jeszcze się wybiera, i wtedy można zbierać składki, itp. Problem w tym, że z takim stowarzyszeniem jest kupa roboty, łażenia, załatwiania, zaraz pojawiają się niezadowoleni - jak dla mnie, gra niewarta świeczki, przynajmniej przy tej ilości klubowiczów.

Jest z tym kupa roboty a jak się chce zrobić dobrze to bez pieniędzy i prawnika się nie obędzie. Skąd wiem bo to już przerabiałem :-P :mrgreen:

bebe - 2011-05-21, 11:20

czaju napisał/a:
Co do opisu sytuacji "długiego ładowania się strony", czy to nie przypadkiem użytkownicy neostrady mają ten problem? Wiem, że przynajmniej w moim rejonie DNS'y neostrady czasami działają tragicznie.

Przypadkiem nie. Próbowałem z kilku różnych sieci i było to samo, czyli albo od razu connection refused, albo 503 Service Unavailable, więc ewidentnie coś złożyło się po stronie hostingu.

maciek - 2011-05-21, 11:22

bebe napisał/a:
czaju napisał/a:
Co do opisu sytuacji "długiego ładowania się strony", czy to nie przypadkiem użytkownicy neostrady mają ten problem? Wiem, że przynajmniej w moim rejonie DNS'y neostrady czasami działają tragicznie.

Przypadkiem nie. Próbowałem z kilku różnych sieci i było to samo, czyli albo od razu connection refused, albo 503 Service Unavailable, więc ewidentnie coś złożyło się po stronie hostingu.


potwierdzam słowa bebe coś jest z serwerem bo próbowałem się łączyć z 2 stałych łącz różnych sieci o prędkości 20Mb/s mojego 2Mb/s i z telefonu Play też nie ładowało się.

bebe - 2011-05-21, 11:47

chriskb napisał/a:
Zaczyna się normalnie czyli po polsku, mimo wszystko zachęcam do wypowiedzi. Może kiedyś nauczymy się myśleć pozytywnie???

Ale to nie jest kwestia myślenia, tylko przepisów. :) Mamy do wyboru - albo myśleć pozytywnie i liczyć na to, że jakoś to będzie, czyli zostajemy przy obecnym układzie, albo bawić się w zakładanie stowarzyszenia czy czego tam, żeby mieć krytą pupę z okazji zbierania kasy na utrzymanie serwera.

Sama metoda zbierania kasy to kwestia nieistotna, zwłaszcza, że obecna metoda (dobrowolne wpłaty na konto) się póki co sprawdza.

Marek1603 - 2011-05-21, 12:10

Zawsze było przelewane, a teraz robicie problemy.
Albo jak kupowało sie naklejki to kto chciał to przelał więcej i już.
Przecież w tytule przelewu można wpisać ABC.
Opodatkować można dopiero jeżeli czerpie się z tego zysk. Czyli kupujesz gadżet za 5zł, a sprzedajesz za 5,10zł.

chriskb - 2011-05-21, 13:03

Cytat:
Ale to nie jest kwestia myślenia, tylko przepisów.

Nie bardzo rozumiem to zdanie.
Profesjonalne podejście do jakiejkolwiek działalności ma właśnie na celu zlikwidować bałagan i przypadkowość. Ten temat "Forum działa wolniej niż ślimak" i wpisy na forum pokazują obecna sytuację działania. Przecież możemy znaleźć 15 użytkowników, którzy byliby za sformalizowaniem działalności. Przygotowanie regulaminu pracy, wybór władz, przygotowanie budżetu nie powinno dla tak dobrych fachowców jakich mamy w klubie stworzyć jakichkolwiek problemów. Organizuje się przynajmniej raz do roku jakieś większe spotkanie i załatwia wszystkie sprawy powstałej organizacji. Moim zdaniem jest to bardziej klarowne.

bebe - 2011-05-21, 13:16

chriskb napisał/a:
Przecież możemy znaleźć 15 użytkowników, którzy byliby za sformalizowaniem działalności.

Dobrze, znajdź. :)

chriskb napisał/a:
Przygotowanie regulaminu pracy, wybór władz, przygotowanie budżetu nie powinno dla tak dobrych fachowców jakich mamy w klubie stworzyć jakichkolwiek problemów.

Dobrze, przygotuj. :)

chriskb napisał/a:
Organizuje się przynajmniej raz do roku jakieś większe spotkanie i załatwia wszystkie sprawy powstałej organizacji.

Dobrze, zorganizuj. :)

Ja bym zaczął od ankiety na forum, dobrze by było chociaż z grubsza się dowiedzieć, czy stoi za taką inicjatywą wola ludu. :) A jeszcze bardziej bym zaczął od przedstawienia pomysłu Marcinowi, w tej chwili formalnie i technicznie forum i serwer są jego, więc wypadałoby się zapytać, czy zechce je przekazać ewentualnemu stowarzyszeniu.

chriskb - 2011-05-21, 13:34

bebe,

Kilka wpisów wyżej napisałem, "proszę o opinie". Nie ma się co czepiać personalnie. Jestem nowy w tym towarzystwie i po przeczytaniu regulaminu forum nie znalazłem jak działa cała organizacja. Nie możesz mieć do mnie pretensji. Nie boję się również podjęcia rękawicy i przygotowania zapytania do członków w formie ankiety. Prześlę również swoje przemyślenia do Marcina na maila, to dla mnie również nie stwarza problemu - dziękuję bardzo, że mi to wyjaśniłeś.
Jeżeli jest ktoś, który mi to wyjaśni poza forum będę niezmiernie wdzięczny. Mój adres mailowy jest dostępny. Proszę pisać.
Pozdrawiam
:-)

maciek - 2011-05-21, 14:24

niech Marcin sam się wypowie na temat tego wszystkiego, bo mi się wydaje że zostały prowadzone małe zmiany w forum i to mogło być tym problemem że były jakieś błędy.
bebe - 2011-05-21, 14:28

chriskb napisał/a:
Kilka wpisów wyżej napisałem, "proszę o opinie". Nie ma się co czepiać personalnie.

Ale ja się nie czepiam personalnie. :) Najpierw mnie sprowokowałeś uwagą o myśleniu, a potem sam się zdrzaźniłem podejściem w stylu "weźmy się i zróbcie". ;) Mam doświadczenie w organizowaniu kilkudniowych imprez dla kilku tysięcy osób, orientuję się trochę w materii stowarzyszeń i organizacja powyższych, według mnie, wiąże się z dość dużym nakładem pracy, którą ktoś musi wykonać. Ja, z moją obecną ilością wolnego czasu, nie podejmuję się pociągnąć tematu, chociaż chętnie pomogę w miarę skromnych możliwości.

chriskb napisał/a:
Jestem nowy w tym towarzystwie i po przeczytaniu regulaminu forum nie znalazłem jak działa cała organizacja.

Nie znalazłeś, bo nie ma żadnej organizacji. Klub jest tworem czysto teoretycznym, nie ma władz, statutu, nic. Przepraszam, ma logo. :] Forum z kolei jest prywatną inicjatywą Marcina, Marcin zawiaduje całym interesem od strony informatycznej, współpracowników (moderatorów) dobiera sobie po uważaniu. Tak to mniej więcej w tej chwili wygląda.

Co do samej idei sformalizowania działalności klubu, to mam mieszane uczucia.

Z jednej strony - znam przykład bardzo fajnie działającego takiego klubu (MazdaSpeed), rozwiązałoby to kwestie utrzymania serwera (od strony formalnej, nie finansowej), władz, moderatorów, z czasem można by się porwać na organizację zlotów z prawdziwego zdarzenia, z "oficjalnym" klubem też inaczej rozmawia macierzysta firma, ewentualni sponsorzy, władze lokalne.

Z drugiej - nasz klub jest (póki co) mały, więc zabawa w stowarzyszenie jest trochę strzelaniem z armaty do wróbla. Finansowo utrzymanie serwera jest opędzone, zloty/spoty w dotychczasowym wymiarze dały i dają się zorganizować bez stowarzyszenia, innymi słowy - nie odczuwam palącej potrzeby powoływania stowarzyszenia w miejsce obecnego niczego. :)

Jeśli będę w stanie, to chętnie pomogę, ale przekonany do pomysłu, póki co, nie jestem.

chriskb - 2011-05-21, 14:46

bebe,
No i oto chodziło. Mogłeś nie używać forum do tych wyjaśnień i napisać na maila. Ja po powrocie do Polski widzę taką manierę, że się nie da i wpierw się pojawiają zapisy na nie i dlatego była taka moja reakcja. Dlatego też umieściłem stwierdzenie "po polsku". Wpierw "nie" a potem się zastanowię. Jestem jak najbardziej za demokratycznym rozwiązaniem problemu i nawet nie mam nic przeciwko aby utrzymać status quo.
Pozdrawiam
:-)

Martens - 2011-05-21, 15:52

chriskb napisał/a:
Jestem nowy w tym towarzystwie i po przeczytaniu regulaminu forum nie znalazłem jak działa cała organizacja.


A to mamy tutaj regulamin?

A w kwestii działania forum - u mnie żadnych oznak spowolnienia.

Beckie - 2011-05-21, 19:42

IMHO formalizacja może tylko zaszkodzić. Nasz klub/forum, mimo iż niesformalizowane działa (co najmniej :) poprawnie. Ale jeśli ktoś ma chęci i siły, to (chyba) nikt nie będzie mu przeszkadzał. :-P
mrówa - 2011-05-21, 20:35

chriskb napisał/a:
Ja po powrocie do Polski widzę taką manierę, że się nie da i wpierw się pojawiają zapisy na nie i dlatego była taka moja reakcja.
Trochę na wyrost zinterpretowałeś sceptyczne wypowiedzi, skądinąd prawdziwe i słuszne. W tym konkretnym przypadku nie wynikały one z "polskiego" podejścia z góry nastawionego "na nie", a jedynie ze znajomości tego zagadnienia od strony proceduralno-prawnej.
Seal napisał/a:
Jest z tym kupa roboty a jak się chce zrobić dobrze to bez pieniędzy i prawnika się nie obędzie. Skąd wiem bo to już przerabiałem

Seal - 2011-05-21, 21:01

A ja mam pytanie do kol. chriskb zakładałeś już kiedyś jakieś stowarzyszenie z rejestracją w KRS? Bo jak nie to nie wiesz na co się porywasz ale życzę Tobie powodzenie i dużo cierpliwości :mrgreen:
Na początku to sobie napisz porządny statut stowarzyszenia a wcale nie jest to takie łatwe no chyba że jesteś po prawie :-P

chriskb - 2011-05-21, 21:14

Seal,

Tak kolego, pierwsze w 2003 roku, które działa do dzisiaj. "Polskie Stowarzyszenie Beneficjentów Funduszy Pomocowych"(http://www.psbfp.pl), przez 5 lat byłem Vice-Prezesem. Zrezygnowałem z funkcji ze względu na nowe obowiązki. W styczniu w tym roku Związek Pracodawców Branży Usług Inżynierskich - jest w trakcie rejestracji. Jestem członkiem Rady Nadzorczej.
Jeżeli chodzi o napisanie statutu i regulaminów to uważam, że wspólnie sobie poradzimy.

Pozdrawiam
:-)

mrówa - 2011-05-21, 21:19

chriskb napisał/a:
Jeżeli chodzi o napisanie statutu i regulaminów to uważam, że wspólnie sobie poradzimy.
. Z ewidencjami i rozliczeniami podatkowymi - również? :-P
chriskb - 2011-05-21, 21:27

mrówa,

Szanowna koleżanko - dałem hasło o organizacji "non-profit". Obsługa księgowa będzie pokrywana z dochodów z działalności.

Pozdrawiam
:-)

eplus - 2011-05-21, 22:08

Jeżeli jest strata na działalności, to nie ma strachu. :mrgreen: Gotowe statuty powinny być gdzieś w sieci. Ja jestem 12 lat członkiem jakiegoś Towarzystwa Edukacji Finansowej, bo chciałem się zapisać do SKOKu, a tam przyjmują ludzi, których coś łączy (tego wymaga ustawa). Więc łączy nas przynależność do Towarzystwa 8-) - nie byłem na żadnym zebraniu, wątpię czy w ogóle jakieś było przez te lata, a Prezes jest prawdopodobnie dożywotni. Czasem do niego zagaduję, że mógłby wreszcie jakieś ognisko zorganizować z nadwyżek, żeby się wszyscy poznali. :roll: I spoko - gdyby coś było nie halo, to by już Wyborcza dawno obsmarowała. :evil:
Sądzę, że 15 powinno zgłosić się na ochotnika, a pozostali będą (za przeproszeniem Pań) "członkami wspierającymi" bez prawa głosu. :idea: :mrgreen:

Beckie - 2011-05-21, 22:11

Pytanie: w jakim celu? jakie przyniesie to korzyści ?
eplus - 2011-05-21, 22:25

Piszę tylko, że to możliwe. Jako anarchista wolałbym formułę wpłat za niezorganizowane zbieranie grzybów. :idea:
Beckie - 2011-05-21, 22:30

To jest nas dwóch.
maciek - 2011-05-21, 22:32

zamiast pisać o tym że "Forum działa wolniej niż ślimak" to że trzeba zrobić stowarzyszenie lub nie. Według mnie nie ma to sensu, a jeśli by był sens to jedynym było by że nadwyżki można było przeznaczać na jakieś forumowe gadżety dla przyszłych forumowiczów.
chriskb widzę że masz jednak doświadczenie, w tych że sprawach.

Marcin - 2011-05-21, 22:41

Od 16.05 do 20.05 faktycznie były problemy z serwerwem na jakim znajduje się forum.

Dokładniej mówiąc awarii uległ jeden z dysków serwera, który wymagał wymiany.

W chwili obecnej mam zapewnienie, że usterka została usunięta i nie powinno być problemów :-)

Co do stowarzyszenia to popieram większość i uważam, że na chwile obecną zwiększona biurokracja jest nam zbędna. Nie wykluczam jednak, że być może w przyszłości kiedy forum rozrośnie się do większych rozmiarów powrócimy do tematu i pomyślimy o tym rozwiązaniu.

bushi - 2011-05-21, 23:42

Moim skromnym zdaniem tworzenie stowarzyszenia wymaga pracy i poswiecenia - jesli ktos ma za duzo wolnego czasu i sie podejmie - chwala mu za to, jesli nie - nie mozna miec pretensji. A pomysl z grzybami jest ok, ale skoro to forum daciaklub, to moze zrobic np karty klubowe w danej cenie - flagi przeszly bez kontroli ABW, CBA, US i innych sluzb :)
Beckie - 2011-05-21, 23:54

Nie wspominając o koszulkach i polarach. ;-)
eplus - 2011-05-22, 06:13

Najlepiej powołać komisję - słyszałem opinię, że gdyby Mojżesz powołał Komisję ds. Wyjścia z Niewoli, to Żydzi do dziś mieszkaliby w Egipcie. :idea: :mrgreen:
opos - 2011-05-22, 07:33

Temat stowarzyszenia już był wałkowany, sam go zresztą wywołałem. W tej chwili uważam że po pierwsze można stosować dobrowolne zrzutki na utrzymanie forum. a po drugie nawet jeżeli się stowarzyszymy to nie powinnu=iśmy ograniczać nikomu dostępu do oglądania tematów poruszanych na naszym forum ( może z wyjątkiem tylko spraw ściśle organizacyjnych) PS Może warto zmodyfikować tytuł tego tematu.
mrówa - 2011-05-22, 08:11

Beckie napisał/a:
To jest nas dwóch.
I ja jako trzecia ;)

Tu popieram:
Marcin napisał/a:
Nie wykluczam jednak, że być może w przyszłości kiedy forum rozrośnie się do większych rozmiarów powrócimy do tematu i pomyślimy o tym rozwiązaniu.

benny86 - 2011-05-22, 08:22

Pytanie jaki cel miałaby działalność stowarzyszenia. Można sobie rzucić marketingowymi hasełkami typu "budowanie wizerunku marki" , "pogłębianie wiedzy nt marki Dacia" lub też wiele, wiele innych ale pytanie po co? Kto chce ten i tak przyjeżdża na zloty, regionalne mniejsze spotkania, dzieli się wiedzą o przróbkach w swoim samochodzie (np. koledzy jackthenight lub kamel), organizuje gadżety itp.

Co do samego statutu to akurat nie jest żaden problem, napisałem już kilka/kilkanaście statutów i wiem że to dość prosta sprawa. Nie wiem natomiast ile kosztują i trwają procedury sądowe (wpis do KRS) i sprawy podatkowo-księgowe. Korzyści natomiast również nie widzę specjalnych...

bebe - 2011-05-22, 08:37

benny86 napisał/a:
Pytanie jaki cel miałaby działalność stowarzyszenia. Można sobie rzucić marketingowymi hasełkami typu "budowanie wizerunku marki" , "pogłębianie wiedzy nt marki Dacia" lub też wiele, wiele innych ale pytanie po co? Kto chce ten i tak przyjeżdża na zloty, regionalne mniejsze spotkania, dzieli się wiedzą o przróbkach w swoim samochodzie (np. koledzy jackthenight lub kamel), organizuje gadżety itp.

Już pisałem, po co. Przede wszystkim - spokój od strony prawno-finansowej. Dopóki ograniczamy się do zrzutki na serwer i zrobienia flag czy koszulek raz na parę lat, nie powinno być problemu. Ale w przypadku rozrośnięcia się klubu i rozwinięcia działalności ktoś się prędzej czy później przyczepi. Po drugie - istniejąc oficjalnie klub może być stroną umowy, co chociażby pozwala dużo łatwiej zorganizować sponsorów na zlot czy co tam, rozmawiać z waadzą (zabezpieczenie imprezy, lokal/miejsce na imprezę w zamian za promocję gminy, itp.). Oczywiście, stowarzyszenie byłoby po to, żeby mieć podkładkę pod te wszystkie rzeczy, a nie żeby faktycznie się stowarzyszać, robić zebrania, plenum, komisje, spotkania wspominkowe przy makowcu. :> Jak już wspominałem, według mnie jeszcze jest sporo za wcześnie na legalizowanie się. To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam. :]

mrówa - 2011-05-22, 08:38

benny86 napisał/a:
Korzyści natomiast również nie widzę specjalnych...
Dlatego też sformalizowanie takie ma sens w sytuacji, gdyby faktycznie forum rozrosłoby się znacznie. Wtedy tego typu rozwiązanie byłoby wskazane (czasem nawet konieczne) z różnych innych względów. W chwili obecnej nie widzę takiej potrzeby.

Nieco wyprzedziłeś mnie, ale ja też się zgadzam :mrgreen:
bebe napisał/a:
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam. :]

eplus - 2011-05-22, 09:31

Ale przypomnijcie sobie, Koledzy Funkcyjni, czy ktoś nie dostał ostatnimi czasy wieczystego banana albo z innych przyczyn nie ma do klubu urazy? Bo za trzy lata może się zdarzyć, że Ojcowie Założyciele poniosą do sądu papiery, a pani Asesor powie: "Sorry, stowarzyszenie Daciaklub.pl jest od dawna zarejestrowane przez ... pod nr. ...., możecie sobie Państwo wybrać inną nazwę, np. Rumunskie.com". :-P :-P :-P :-P :idea: :!:
bebe - 2011-05-22, 12:08

eplus napisał/a:
Bo za trzy lata może się zdarzyć, że Ojcowie Założyciele poniosą do sądu papiery, a pani Asesor powie: "Sorry, stowarzyszenie Daciaklub.pl jest od dawna zarejestrowane przez ... pod nr. ...., możecie sobie Państwo wybrać inną nazwę, np. Rumunskie.com". :-P :-P :-P :-P :idea: :!:

Ojtam, ojtam. :] To się zarejestruje "Dacia Jest Najważniejsza" albo "Ruch Poparcia Uszczelki Od Malucha" i będzie git. :] Nazwa domeny nie ma nic wspólnego z nazwą stowarzyszenia, a jeśli ktoś zarejestruje znak towarowy Daciaklub, to i tak przegra w sądzie, bo wystarczy udowodnić, że byliśmy pierwsi.

eplus - 2011-05-22, 14:35

bebe napisał/a:
jeśli ktoś zarejestruje znak towarowy Daciaklub, to i tak przegra w sądzie, bo wystarczy udowodnić, że byliśmy pierwsi.

Niekoniecznie, bo on też mógł na początku należeć do klubu i zostać zbanowany/odejść zabierając ze sobą prawa do nazwy. Może np. twierdzić, że był pomysłodawcą loga. :-P :mrgreen: :mrgreen:

maciek - 2011-05-22, 15:03

eplus, wystarczy że wydrukujesz logo, wsadzisz do koperty i wyślesz sam do siebie poleconym( jest data) i masz udowodnienie że należą do ciebie prawa do utworu(znaku towarowego) a nie wolno otwierać koperty bo w tedy pójdzie cała zabawa na marne
bushi - 2011-05-22, 18:54

bebe napisał/a:
spotkania wspominkowe przy makowcu


wiesz jak przekonac do zalozenia stowarzyszenia - uwielbiam makowiec :)

No to kazdy kto cos stworzyl na forum biegnie zarejestrowac swoje dobra - ja lece z projektem choragiewki i na zlocie bede pobieral tantiemy od tych, co ja zawiesza ;) . Strach pomyslec - bedziemy musieli pisac "niemiekkie tworzywa", bo za kazde uzycie okreslenia "Twarde plastiki ŸŸ" bedzie trzeba bulic ;P

Martens - 2011-05-23, 14:01

mrówa napisał/a:
Beckie napisał/a:
To jest nas dwóch.
I ja jako trzecia ;)


Czwarty! ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group