DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Wyłączanie poduszki pasażera

waski - 2008-01-27, 07:38
Temat postu: Wyłączanie poduszki pasażera
Chłopaki też bym się chętnie dolączył do waszej akcji, ale u mnie niestety jest już poduszka w tym miejscu :-D
Pablo78 - 2008-01-27, 13:57

waski napisał/a:
Chłopaki też bym się chętnie dolączył do waszej akcji, ale u mnie niestety jest już poduszka w tym miejscu :-D


jak pech to pech... :mrgreen:

ZeneC - 2008-01-27, 14:29

waski napisał/a:
Chłopaki też bym się chętnie dolączył do waszej akcji, ale u mnie niestety jest już poduszka w tym miejscu :-D


Jeśli jeździsz sam, to wyrzuć ją i dołącz do nas. Oglądałem ostatnio zdjęcia pewnej szkody na oplu astrze. Lekkie uderzenie przodem w słup - wystrzeliła poduszka pasażera i kawałakami zaślepki i pękniętej deski rozdzielczej stłukła szybę przednią. Szkoda szyby :lol:

Marcin - 2008-01-27, 15:57

ZeneC napisał/a:
waski napisał/a:
Chłopaki też bym się chętnie dolączył do waszej akcji, ale u mnie niestety jest już poduszka w tym miejscu :-D


Jeśli jeździsz sam, to wyrzuć ją i dołącz do nas. Oglądałem ostatnio zdjęcia pewnej szkody na oplu astrze. Lekkie uderzenie przodem w słup - wystrzeliła poduszka pasażera i kawałakami zaślepki i pękniętej deski rozdzielczej stłukła szybę przednią. Szkoda szyby :lol:

W praktycznie kazdym nowym samochodzie po wystrzale poduszki peka przednia szyba ;-)

waski - 2008-01-27, 16:45

Może i pęka, ale ja mam swoją odłączoną, przez większośc czasu, zalączam ją jak jadę z pasażerem. Wogóle fajnie pomyślane że można odłączać poduszkę pasażera, prawdopodobnie zrobiono to odnośnie przewozu dzieci, bo jak wiadomo na przednim siedzeniu no wolno wieść malucha w foteliku, gdy auto ma poduchę, a tak wyłączenie jej załatwiło sprawę.
Marcin - 2008-01-27, 17:49

waski napisał/a:
Może i pęka, ale ja mam swoją odłączoną, przez większośc czasu, zalączam ją jak jadę z pasażerem. Wogóle fajnie pomyślane że można odłączać poduszkę pasażera, prawdopodobnie zrobiono to odnośnie przewozu dzieci, bo jak wiadomo na przednim siedzeniu no wolno wieść malucha w foteliku, gdy auto ma poduchę, a tak wyłączenie jej załatwiło sprawę.

A ze tak sie zapytam... Po co wylaczasz ta poduszke jak jedziesz sam?

jacek - 2008-01-27, 19:36

Odłączanie poduszki pasażera ma sens, w razie stłuczki odpala się jedna - niższe koszty naprawy. Oczywiście tego nie robię bo jestem za leniwy.
waski - 2008-01-27, 20:22

[quote="Marcin"]
waski napisał/a:

A ze tak sie zapytam... Po co wylaczasz ta poduszke jak jedziesz sam?


A no po to jak podano wyżej, wystarczy gdzieś puknąć i poducha może wystrzelić, mój znajomy miał taki przypadek, puknałe w tył jednej kobiecinie i zapobiegawczo wystrzeliły poduchy, mimo że czytał w instrukcji że powinny wybuchnąć przy wyższej prędkości, była zwada u dealera, który nie chciał zamontować nowych poduszek gratis mimo że te eksplodowały nie przy takiej prędkości jak to pisze w instrukcji.
No ale nie ważne. Ja przeważnie jeżdżę sam i gdyby mi się przykładowo wydażyło coś podobnego, to do wymienay będzie tylko kierownica i poduszka ale druga zaoszczędzi wydatki.
Ale wypluc takie myśli żeby gdzieś puknąć pfe pfe pfe. :-)

Marcin - 2008-01-27, 20:37

waski napisał/a:

A no po to jak podano wyżej, wystarczy gdzieś puknąć i poducha może wystrzelić, mój znajomy miał taki przypadek, puknałe w tył jednej kobiecinie i zapobiegawczo wystrzeliły poduchy, mimo że czytał w instrukcji że powinny wybuchnąć przy wyższej prędkości, była zwada u dealera, który nie chciał zamontować nowych poduszek gratis mimo że te eksplodowały nie przy takiej prędkości jak to pisze w instrukcji.
No ale nie ważne. Ja przeważnie jeżdżę sam i gdyby mi się przykładowo wydażyło coś podobnego, to do wymienay będzie tylko kierownica i poduszka ale druga zaoszczędzi wydatki.
Ale wypluc takie myśli żeby gdzieś puknąć pfe pfe pfe. :-)

No chyba ze tak ;-) Gdybym nie mial AC to moze i rozwazylbym taka mozliwosc :mrgreen:

straszna_maruda - 2008-01-27, 20:45

waski napisał/a:

A no po to jak podano wyżej, wystarczy gdzieś puknąć i poducha może wystrzelić, mój znajomy miał taki przypadek, puknałe w tył jednej kobiecinie i zapobiegawczo wystrzeliły poduchy, mimo że czytał w instrukcji że powinny wybuchnąć przy wyższej prędkości, była zwada u dealera, który nie chciał zamontować nowych poduszek gratis mimo że te eksplodowały nie przy takiej prędkości jak to pisze w instrukcji.
No ale nie ważne. Ja przeważnie jeżdżę sam i gdyby mi się przykładowo wydażyło coś podobnego, to do wymienay będzie tylko kierownica i poduszka ale druga zaoszczędzi wydatki.
Ale wypluc takie myśli żeby gdzieś puknąć pfe pfe pfe. :-)


Ja mam lepszą propozycję na takie oszczędności. Sprzedać daćke w cholerę i kupić jakieś stare tańsze auto które nie ma poduszek. Oszczednosci bedą jeszcze większe bo odpadnie do wymiany i poduszka kierowcy. :lol:
A najlepiej to nie pukać obcych babek :mrgreen:

GeRRaD - 2008-01-27, 20:51

No sprawa jest oczywista, jak się puka to musi wystrzelić :lol: A tak wracając do tematu jaki może być koszt dorobienia zaślepki :?:
Pablo78 - 2008-01-27, 21:14

:lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
waski - 2008-01-27, 21:18

[quote="straszna_maruda"]
waski napisał/a:

Ja mam lepszą propozycję na takie oszczędności. Sprzedać daćke w cholerę i kupić jakieś stare tańsze auto które nie ma poduszek. Oszczednosci bedą jeszcze większe bo odpadnie do wymiany i poduszka kierowcy. :lol:
A najlepiej to nie pukać obcych babek :mrgreen:


wiesz co jak masz wogóle dawać takie głupie porady, to sobie wogóle daj spokój :-x , w końcu to moja sprawa czy mam włączoną poduszkę dla pasażera, czy nie. Ja również mógłbym cię spytać, po co kupileś dresiarskie auto, bo po oznaczeniu silnika wywnioskować można że masz prawdopodobnie golfa, a jeśli nie golfa, to na 100% aryjskiego vw, zresztą dziwię się że jeśli nie masz daćki, to po co tu zaglądasz.
A w sumie to wolny kraj każdy możesz zaglądać i pisać gdzie chce :-D

GeRRaD - 2008-01-27, 21:22

Panowie ostudźmy emocję bo nam się ciekawy temat zmieni w pyskówę, ale racją jest że nie dyskutujemy czy ktoś ma poduszki, ile i jak z nich korzysta , tylko w jaki sposób nabyć zaślepkę :!:
Marcin - 2008-01-27, 21:37

GeRRaD napisał/a:
Panowie ostudźmy emocję bo nam się ciekawy temat zmieni w pyskówę, ale racją jest że nie dyskutujemy czy ktoś ma poduszki, ile i jak z nich korzysta , tylko w jaki sposób nabyć zaślepkę :!:

Jako, że dyskusja zboczyla troche z tematu glownego przenosze ja do dzialu, gdzie mozna o tym rozmawiac do woli :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group