Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero 3 problem z keyless i wyjącym autem
Autor Wiadomość
dawtaj94 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 13 Lut 2021
Posty: 38
Skąd: Nowy Lubosz
Wysłany: 2022-03-19, 00:36   Sandero 3 problem z keyless i wyjącym autem

Witam, mam nową Sandero i mam jeden problem. Mam ten system bez kluczykowy keyless i problem polega na tym, że mając otwarte któreś z tylnych drzwi nieważne czy to lewe czy prawę czasami wyskoczy komunikat nie wykryto karty i zaczyna samochód piszczeć 3 razy mimo tego, że kartę mam w prawej kieszeni czyli praktycznie na środku auta. To samo tyczy się z bagażnikiem, gdy np. żona wyjdzie pierwsza i samochód jeszcze chodzi i otworzy bagażnik, to też wyje i pokazuje brak karty. Ogólnie zdarza się to dość często i trochę denerwuje to wycie bo wiecie ludzie dziwnie patrzą, a to wyje coś na zewnątrz auta. Do tego dochodzi jeszcze takie coś, że czasem przy otwartych drzwiach tylnych, nie ma żadnego komunikatu, ale nie mogę wyłączyć samochodu, duszę guzik start/stop i nic, zero reakcji, dopiero po ich zamknięciu samochód można wyłączyć

Spotkał się ktoś z państwa z takim problemem?
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2022-03-20, 09:25   

Działa to tak że jak karta opuści pojazd pojawią się alarm. Nawet jak karta będzie na tylnej kanapie czy w bagażniku też wyje. Chodzi o bezpieczeństwo by zasięg był najmniejszy i nikt w tym czasie z kilkunastu metrów nie zczytał danych
 
dawtaj94 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 13 Lut 2021
Posty: 38
Skąd: Nowy Lubosz
Wysłany: 2022-03-21, 15:08   

pastp napisał/a:
Działa to tak że jak karta opuści pojazd pojawią się alarm. Nawet jak karta będzie na tylnej kanapie czy w bagażniku też wyje. Chodzi o bezpieczeństwo by zasięg był najmniejszy i nikt w tym czasie z kilkunastu metrów nie zczytał danych


bez sensu, żona wysiada z dzieckiem, ja siedzę z kartą cały czas w środku i auto mi wyje :D
 
Dłubek 


Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 23 Maj 2021
Posty: 18
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2022-03-21, 19:26   

No na pewno nie jest to normalne jeśli karta jest w aucie to wszyscy mogą wysiąść i pootwierać wszystkie drzwi nie ma prawa nic piszczeć. Piszczy w chwili gdy z karta wyjdziesz na zewnątrz i karta traci łączność z autem. Musisz podjechać do ASO jak na gwarancji i muszą to naprawić.
_________________
Był Touran 2.0 Tdi 2012r
Jest Sandero Stepway
 
Osa_Sandero 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1,0 + LPG
Rocznik: 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2022-03-21, 20:17   

dawtaj94 napisał/a:
pastp napisał/a:
Działa to tak że jak karta opuści pojazd pojawią się alarm. Nawet jak karta będzie na tylnej kanapie czy w bagażniku też wyje. Chodzi o bezpieczeństwo by zasięg był najmniejszy i nikt w tym czasie z kilkunastu metrów nie zczytał danych


bez sensu, żona wysiada z dzieckiem, ja siedzę z kartą cały czas w środku i auto mi wyje :D


A nie ma żona przypadkiem drugiej karty na stałe w torebce. Kobietom (i nie tylko :)) to się niestety zdarza. Wtedy jak jej karta się pierwsza zaloguje to jak wysiądzie, auto będzie dawało znać. Ciężko wymyślić co by się mogło zepsuć przy twoim opisie.
 
dawtaj94 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 13 Lut 2021
Posty: 38
Skąd: Nowy Lubosz
Wysłany: 2022-04-19, 09:25   Sandero 3 keyless i dzwięk niewykrytej karty

Witam, mam keyless i czasem mam taki problem, że jak ktoś wysiada z auta pojawia się komunikat na desce „nie wykryto karty" mimo tego, że karta leży w samym środku auta blisko czujnika i samochód wyje 3 razy na zewnątrz, czy wie ktoś jak można ten dźwięk wyłączyć??
 
RAJ 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 lpg
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 12 Mar 2022
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-20, 09:37   

Miałem taką sytuację, dzisiaj wybieram się do ASO, bo jeszcze parę razy mi keyless świrował.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 832
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-04-20, 11:35   Re: Sandero 3 keyless i dzwięk niewykrytej karty

dawtaj94 napisał/a:
Witam, mam keyless i czasem mam taki problem, że jak ktoś wysiada z auta pojawia się komunikat na desce „nie wykryto karty" mimo tego, że karta leży w samym środku auta blisko czujnika i samochód wyje 3 razy na zewnątrz, czy wie ktoś jak można ten dźwięk wyłączyć??

Miewam podobne przypadki ale co dziwne tylko na posesji przy domu i podejrzewam że jakieś sprzęty bezprzewodowe to powodują, a że i to i jeszcze bardziej sygnał zamykania samochodu mnie drażnił więc dźwięki te wyłączyłem
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=17681 (ostatni wpis)
Niestety w sandero 3 podobno nie można nic modyfikować bo zablokowane jest OBD (może to tylko jakiś specyficzny protokół) w każdym razie jeszcze nikt się nie pochwalił że udało mu się połączyć z samochodem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne