Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:26
Głośniki w MCv
Autor Wiadomość
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-12, 16:01   

Te dane techniczne głośników, to ostatnio sam czysty marketing.
Zacznijmy od pasma przenoszenia ten co słyszy dźwięki powyżej niż 13000 Hz, jest geniuszem z absolutnym słuchem muzycznym.
Skuteczność, a przepraszam ktoś mi określi przy jakiej częstotliwości dana firma to mierzyła ?
Moc maksymalna, hmm przy kazdym można napisać 500, 1000 czy 2000 Watt.
Za czasów TONSILA, to co tam stało napisane to była prawda, a teraz... ???
Ja osobiście, wybieram po wadze, biorę najcięższe z markowych i tyle.
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2008-11-12, 20:15   

Hmm.. no słyszałem też już takie opinie że ciężko teraz o wiarygodne dane w głośnikach bo w większości to marketingowe szity są. Jednakże z tych co podałem to wszystko są markowe firmy. Może nie profesjonalne do car audio typu JBL,Magnat itp ale markowe na każdą kieszeń czyli Pioneer, JVC.

Ale komu teraz wierzyć gdyż mimo że markowe to głośnik niby o większej mocy a ma niby gorsze parametry niż głośnik o mniejszej mocy. I bądź tu mądry :mrgreen:


Co do ciężaru to prawda ale ciężko mi zważyć przez internet, bo zamawiam z hurtowni i fizycznie dotknąć się nie da, a nie zawsze podają ciężar w opisie :-)


Skończy się na tym że kupię i pewnie odsprzedam jeśli to nie będzie to czego szukam :lol:
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-12, 20:58   

gigi303 napisał/a:
Co do ciężaru to prawda ale ciężko mi zważyć przez internet, bo zamawiam z hurtowni i fizycznie dotknąć się nie da, a nie zawsze podają ciężar w opisie

Ale można pojechać do sklepu dla idiotów i sobie obejrzeć, a nawet zważyć na wadze kuchennej w dziale małe AGD, a często się okazuje że można kupić taniej niż z hurtowni w necie.
Ostatni mój przypadek miłego zaskoczenia w sklepie dla idiotów, to kupiłem drukarkę laserową KONICA MINOLTA PagePro 1350E za 179 zeta, gdzie w necie tej drukarki zaczynały się od 450 zeta, a cena średnia ok 650 zeta.
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2008-11-13, 06:53   

to fakt że czasem można trafić okazję i w sklepie dla idiotów w czasie promocji może być taniej ale to trzeba by polować na takie okazję, a tu i brak czasu i wrodzone lenistwo lub może wygoda nie pozwalają na to :mrgreen: Jak zwał tak zwał w hurtowni jestem codziennie i z wygody pewnie kupię w niej. Co do wycieczki do sklepu dla idiotów przeraża mnie wyprawa w weekend :mrgreen: W tygodniu może jak będzie po drodze to sprawdzę ale dzięki za wszystkie sugestie.


Ale tak myślę o tym ciężarze bo teoretycznie im cięższy tym powinien być lepszy ale w rzeczywistości jeśli głośnik jest trójdrożny to jego waga jest większa nie tylko od samego magnesu :mrgreen: ale to już są takie moje tam myśli na temat rzeka i drążenie :mrgreen:




A teraz zmieniając temat powiedz mi drogi kolego jak po naprawie? wszystko jest ok?
I pytanie stricte techniczne ile gazu wchodzi ci do butli, pytam bo ku mojemu zdziwieniu jak byłem na stacji weszło 46!!!! A butlę mam 51 i z tego co napisali powinno wchodzić 41 ale to teoria może praktyka jest inna :mrgreen: Jest też druga opcja, powinienem zmienić stację :mrgreen:
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-13, 07:06   

Drukarki nie polowałem, potrzebowałem nowej i pojechałem się rozejrzeć co jest na rynku i tak na nią trafiłem.
Radio do Logana, miałem upatrzone w necie za 900, pojechałem je zobaczyć do sklepu dla idiotów i tam kupiłem za 650. Więc ten sklep nie jest taki straszny. Wiem jedno że nie kupuje się tam laptopów, bo są droższe niż w przeciętnym sklepie komputerowym.
Z naprawą, to jeszcze nie zaglądałem tam gdzie się nie powinno zaglądać.
Butle mam 42 litry a wchodzi mi ok 38 litrów, też bym chciał zbiornik 51 litrów.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18026
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-13, 12:48   

Cytat:
ten co słyszy dźwięki powyżej niż 13000 Hz [...]

Daleki (;jestem od propagowania audiofilizmu, ale z drugiej strony nie należy jednak zapominać, że nawet niesłyszalne zakresy trochę faktycznie oddziałują na te słyszalne - w końcu istnieją takie zjawiska jak np interferencja czy częstotliwości harmoniczne.

Inną oczywiście sprawą jest jak bardzo jest to jednak odczuwalne, tu już jednak równie duża rolę gra zmienność osobnicza.
 
Pit 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 42
Skąd: Nowa Sarzyna
Wysłany: 2008-11-28, 17:04   

Odgrzewam temat bo mam taki zapytak o głośniki w MCV a nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Zamówiłem MCV 7 osobową Arctica. Bez radia bo nie chciałem (mam nówkę na karte SD - takie mi najbardziej pasuje.)
I teraz mam takie info od sprzedawcy.
1. Z Radiem które posiadam muszę sobie kupić głośniki bo fabrycznie nie sąw drzwiach montowane
2. Instalacja jest tylko podciągnięta do przednich drzwi a do tylnych już trzeba położyć dodatkowo.
Prawda to ? Przerabiał już ktoś ten temat?
_________________
Pit

 
janusz13 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 36
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-11-29, 22:15   

Ja w tym samym modelu miałem instalację we wszystkich drzwiach. odbierałem w Lipcu.
 
jacek 



Marka: dacia
Model: logan mcv
Silnik: 1.5 dci85KM
Rocznik: 2007
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 433
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-11-29, 22:19   

Ja dostałem do auta radio i dwa magnaty do przednich drzwi, a grają cztery. Wynika z tego że w tylnych drzwiach montowane są fabrycznie, a co za tym idzie wiązka przewodów tam jest. Posiadam wersje laureate nie wiem jak jest w pozostałych.
 
mter 



Marka: Renault
Model: Clio Grandtour
Silnik: 1.2 75 KM (D4F)
Rocznik: 2010
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 174
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-11-29, 23:40   

Instalacja jest w przednich i tylnych drzwiach. Montaż głośników jest trywialny. Można kupić sobie fajne 3 drożne głośniczki i mieć naprawdę ładny dźwięk z radyjka.

Ja kupiłe pioneera, radio za niecałe 300 zł (CD, MP3), 4 głośniki (3 drożne) za niecałe 240
zł. Widziałem również że można sobie kupić radyjko z pilotem montowanym na kierownicy, a to już jest fajowe.
_________________
13.10.2010 Clio Grandtour - przebieg 82 tyś.
 
blue 



Marka: Dacia
Model: Logan MCVka
Silnik: 1.5 dCi 68
Rocznik: VII 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-03-12, 16:29   

Do Logana MCV wchodza idealnie glosniki 160mm, mimo tego ze sa zamontowane 130mm ( na dystansach ).
 
Gość

Wysłany: 2009-11-09, 20:31   

Witam!

Od kilku dni jestem posiadaczem Logana MCV faza druga, wersja Arctica 7 os i w tylnych drzwiach nie mam miejsca na głośniki. Czy jest jakiś sposób na zamontowanie głośników z tyłu? Czy jest poprowadzona instalacja?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18026
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-10, 00:35   

Jakiś sposób zawsze jest... (;

Instalacja powinna chyba być... a czy tak faktyczni jest, to bardzo łatwo sprawdzić: wystarczy otworzyć przednie i tylne drzwi z jednego boku, odpiąć gumową, żebrowaną tuleję-osłonę łączącą środkowy słupek z tylnymi drzwiami i sprawdzić ile biegnie nią kabli.

2 żyły idą zawsze do zamków drzwi, natomiast jeśli jest ich więcej (4), to albo tylne szyby są elektryczne, albo położona jest instalacja głośnikowa, albo - jedno i drugie (6)


Gdyby kabli od głośników nie było, to przeciągnięcie ich też nie jest specjalną sztuką, choć jest nieco pracochłonne: trzeba je przeprowadzić od konsoli środkowej, pod deską rozdzielczą, do przedniego słupka, po nim do podłogi, pod progiem, do środkowego słupka, przez otwór w nim i dalej do drzwi tylnych.


W samych plastikowych boczkach można po prostu wyciąć odpowiednią dziurę (plastik jest wystarczająco miękki) i dołożyć "koszyczki" do montażu głośników (komplet nowych: ok. 250 zł) - albo w ogóle je wymienić (nowe: bodajże 300 zł / szt. + "koszyczki"...).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-02-22, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-11, 19:50   

laisar napisał/a:
Jeśli w środku są jakieś kable, a tylne szyby nie są poruszane elektrycznie, tzn że instalacja głośnikowa jest obecna.

Nie wiem, nie znam się ale ... nie bierzesz pod uwagę centralnego zamka? A może w Arctice go nie ma?
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18026
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-22, 23:17   

Moja culpa - święta racja, dzięki, już poprawiam :oops:
 
kubalonek 


Marka: Dacia
Model: MCV , Logan
Silnik: 1.5 dci 68 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 221
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-03-26, 21:45   

Nagłośnienie samochodu
Na podstawie własnych doświadczeń doszedłem do wniosku ,że najlepsze , a zarazem najtańsze głośniki do samochodu to głośniki typowe audio używane do konstrukcji domowych kolumn głośnikowych klasy HI-FI , szczególnie niskotonowe ( do drzwi ) , z dużym układem magnetycznym , a co się z tym wiąże b. niską częstotliwością rezonansową . Bardzo dobrym przedstawicielem takiego głośnika jest nasz Tonsil lub jak kto woli pro-tonsil pod postacią bardzo udanego głośnika z Serii GDN 13/20… i ich odmian ,dotyczy to także GDN 16/ - (choć nie tak udane) , niezłe są też czeskie dawne tesle ( ARV )
Proszę nie sugerować się ,że te głośniki mają moc znamionową 20-30 Watt ,bo w warunkach zasilania 12V gwarantuje ,że nawet najlepszy odtwarzacz nie jest w stanie „ zarżnąć „ tych głośników. Bas z tego typu głośników jest niewiarygodnie czysty i klarowny. Ceny takiego głośnika wahają się w okolicach 40-60 zł /szt. - co w porównaniu z typowymi głośnikami samochodowymi , szczególnie tymi lepszymi jest kwotą bardzo umiarkowaną .
Aby uzyskać wyrównane brzmienie wysokich tonów, z przodu powinien być oddzielny głośnik wysokotonowy , połączony przez kondensator polipropylenowy ok. 0.1- 1 mikro , najlepiej na podszybiu , lub możliwie wysoko na drzwiach , najlepsze są oczywiście znów głośniki audio , szczególnie z membraną tekstylną lub aluminiową , kłopot jest taki, że większość takich głośników ma dość duży układ magnetyczny czyli wymiary i trudno go wcisnąć na podszybie ., czy też zamontować w drzwiach .Bardzo dobre są głośniki znów Tonsil-a z serii GDW… Bardzo ważne jest zachowanie biegunowości głośników .
W 90 % brzmienie audio w aucie zależy tylko od głośników .Nie przeceniałbym roli odtwarzacza , aczkolwiek są też wyjątki np. tragiczne brzmią odtwarzacze LG , Samsunga , a bardzo przyjemnie grają prawie wszystkie bez wyjątku odtwarzacze Pioniera czy JVC. Ale nie ma reguły , słyszałem pięknie grające odtwarzacze noname „ z biedronki „ za 200 zł. Warto także wygłuszyć drzwi samochodu matą samoprzylepną , nie słychać wtedy „dzwonienia „ blach poszycia i w zasadzie to cały plus wytłumiania drzwi. Nie warto wytłumiać gąbką , bo resorbuje wilgoć i po 2-3 latach mamy skorodowane drzwi….
Samodzielnie modyfikowałem brzmienie w ten sposób w Scenicu , rezultaty były bardzo dobre , za naprawdę niewielkie pieniądze. Oczywiście , można dokonać audiofilskiego tuningu nagłośnienia za ciężkie pieniądze i mój post może być przyczynkiem dyskusji co jest lepsze , ale sztuką jest uzyskać brzmienie podobne do zestawów za 2000 zł używając sprzętu wartego 300 zł.
 
jacek 



Marka: dacia
Model: logan mcv
Silnik: 1.5 dci85KM
Rocznik: 2007
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 433
Skąd: Tychy
Wysłany: 2010-03-26, 22:03   

nie znam tych głośników pragnę tylko zauważyć że nie każdy głośnik nadaje się do samochodu.
Wszystkie głośniki z " papierową" membraną po dwóch latach eksploatacji w ciężkich klimatycznych warunkach jakie panują w samochodzie będą zniekształcać.
 
kubalonek 


Marka: Dacia
Model: MCV , Logan
Silnik: 1.5 dci 68 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 221
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-03-28, 15:10   

GDN 13 czy też 16 były używane w konstrukcji polskich kolumn głośnikowych , szczególnie w latach 80-90 , np. kolumny do zodiaka , merkurego. Są produkowane , po zmianach do tej pory , są także wersje z membraną z kewlaru , celulozowe z włóknem szklanym , wszystkie są oczywiście impregnowane . Zawieszenie z miękkiej gumy i jeżeli się coś zużywa w tego typu głośnikach to ten resor - ale to są problemy po 15-20 latach użytkowania . W chwili obecnej stosowane są w kolumnach tonsilu np. Maestro - zresztą bardzo udanych.Ja nie widziałem żadnych objawów starzenia się tego typu głośników , co więcej przenosiłem je z jednego auta do drugiego .Co najwyżej czyściłem i ponownie impregnowałem lakierem bezbarwnym w spray-u.
Piszę o tych głośnikach , bo parametrami i brzmieniem dorównują głośnikom typu Infinity , Bose , Acuphase , JBL które często kosztują co najmniej po 200 zł/szt. , są z polskiej fabryki i kosztują 50 zł/szt. Co więcej można dosłownie za grosze zregenerować tego tupu głośnik wklejając nową mebrane , bo kosz i magnes się nie zużywa.....Robią to zakłady specjalizujące się w naprawach głośników. więc nie wyrzucać starych polskich głośników .. jeszcze posłużą , udowadniając ,że polskie HI-FI było w latach 70-80 na równi ze światowym.. ale to już inna historia.
Jeżeli w końcu odbiorę moją MCV , to oczywiście od razu przerabiam. Głośniki już czekają...
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-03-28, 15:41   

kubalonek napisał/a:
że polskie HI-FI było w latach 70-80 na równi ze światowym.. ale to już inna historia.

Z ostatnią częścią tego zdania się zupełnie zgadzam, to już HISTORIA. Obecnie lepiej brzmią niektóre chińskie wyroby chociażby Alphard za połowę ceny TONSILA.
Żeby nie było też kiedyś uważałem TONSILE za dobry wyrób, ale świat poszedł wiele dalej, a TONSIL zbankrutował. A porównanie TONSILA do JBL, Bose czy Infinity to moim skromnym zdaniem jest zbyt dużym nadużyciem.
Jasne jest także to, że produkty nawet takich firm jak SONY, PIONEER czy JVC są MOCNO przereklamowane.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 730
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-10-18, 18:20   

waski napisał/a:
Nie no chłopaki macie rację ze wszystkim co piszecie :-D , tylko co my biedaczki możemy zrobić jak otworek w drzwiach ma możliwość wepchnąć 13-to centymetrowe, a o jej powiększeniu można pomarzyć na gwarancji. Chociaż słyszałem o przejściówkach z 13 na 16cm, ale jak dla mie za dużo kombinatoryki, w końcu to Logan, a nie jakaś E klasa....


blue napisał/a:
Do Logana MCV wchodza idealnie glosniki 160mm, mimo tego ze sa zamontowane 130mm ( na dystansach ).


Więcej szczegółów mogę prosić?
Błądzę jakoś po tych wątkach z car audio. O ile z radiem nie miałem nigdy problemów (wybór, użytkowanie czy podpięcie) o tyle z głośnikami zawsze. Oczywiście idzie o głośniki w przednich drzwiach.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 730
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2011-01-15, 18:47   

i odpowiedź sama się znalazła - są w opcji głośniki 165mm do przednich drzwi. Wszystko na dacia.pl
 
Pawlo 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV, Dokker
Silnik: 1,5dci, 1,5dci
Rocznik: 2007, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 333
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-11, 12:47   

Mam pytanko do kolegów bo nie mogę znaleźć potrzebuję oznaczenie przewodów głośnikowych czyli np; drzwi PT - biały "+" lub "-" oraz oznaczenie przewodów w głośnikach Hertz DSK-130 bo kupiłem je bez instrukcji i nie wiem czy przewód z czerwonym z paskiem jest plusem czy minusem.
_________________
Pawlo
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3495
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-11-11, 16:52   

Podłączenie + i - jest bez znaczenia, jedynie należy na wszystkich głośnikach połączyć jednakowo, np. przewód kolorowo-biały do większego zacisku (albo plusa albo z kropką), a kolorowy jednolicie do mniejszego (albo minusa albo bez kropki). Chodzi o to, aby wszystkie głośniki pracowały współbieżnie przy sygnale mono, a nie na odwrót.
Oczywiście żadnego głośnika nigdzie nie łączy się bezpośrednio do masy auta, a już na pewno nie do plusa akumulatora. :mrgreen:
Kostka: http://elektronikasamocho...t/view/133/112/
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Pawlo 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV, Dokker
Silnik: 1,5dci, 1,5dci
Rocznik: 2007, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 333
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-11, 17:32   

No ale kolory są dość dziwne bo LP to np. fioletowy i brązowy a PT biały i zielony a PP biały i zółty nie ma tam pasków więc skąd mam wiedzieć co jest co?
A w hertzah jest przezroczysty z czerwonym paskiem i co on może oznaczać?
_________________
Pawlo
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3495
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-11-11, 18:18   

Okablowanie pewnie fabryczne, więc po włożeniu przejściówki Renault>reszta świata do kabla w drzwiach nie powinno być problemu. Gdy połączysz odwrotnie nic się nie zepsuje, ale efekt stereo i basy będą do kitu.
Jeśli oba prawe mają wspólny biały, to można go traktować jako minus, tak samo ten kolor, który wystąpi w obu głośnikach lewych. Nie jest to kwadro, lecz stereo z balansem przód-tył i nawet fizycznie niektóre radia mają jedną końcówkę lewych głośników połączoną, prawych tak samo. Wtedy jest to dla laika nie do pojęcia. :mrgreen: Ale działa - gdyż nigdy przód i tył jednej strony nie działa przeciwbieżnie, zawsze w tę samą stronę, najwyżej z inną siłą, więc połączenie "minusów" głośników niczego nie ogranicza. ;-)
Ostatnio zmieniony przez eplus 2011-11-11, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne