Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
"Ranking" ubezpieczycieli
Autor Wiadomość
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-12-11, 16:08   

Już gdzieś to napisałem: im niższa składka, tym większe kłopoty. Nie chcę tu niczego promować, ale z PZU i Allianz nie miałem żadnych kłopotów (naprawy bezgotówkowo, wycena po cenach ASO, żadnego zaniżania cen). Z dużych firm - poruszana była kwestia Warty - tę firmę omijałbym z daleka. Kłopoty z Wartą miał znajomy (zaniżane wyceny, nie chcą naprawiać z użyciem oryginalnych części, które - wiadomo - są droższe).
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-12-13, 15:05   

Może coś niewyraźnie napisałem...

Nic się nie zmieniło, byłem i jestem agentem Warty...

Rzeczywiście ostatnimi miesiącami Warta trochę obniżyła loty i z likwidacją szkód z oc bywa różnie. Czasami mi głupio :oops: Procentowo - wg ostatnich danych Recznika Ubezpieczonych - liczba skarg na Wartę jest nieco większa niż udział firmy w rynku... Ale są dużo gorsi od Warty i narodowego ubezpieczyciela, ale ponieważ nie powinno się źle mówić o konkurencji, przeto, kto ciekawy, niech poczyta...

Ale jeśli chodzi o ac, to od kwietnia tego roku sytuacja jest w pełni klarowna. Klient sam decyduje, czy likwidacja na nowych częsciach oryginalnych bez amortyzacji i robocizną wg ASO, czy z amortyzacją, a jeśli tak, to w jakiej wysokości oraz robocizną wg stawek warsztatów rzemieślniczych.
_________________

 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-14, 21:44   

ZeneC napisał/a:
ostatnimi miesiącami Warta trochę obniżyła loty

Wczoraj w Telewizji Biznes pokazywano takie zestawienie i Warta nie wypadła w nim najlepiej. Przyznać jednak muszę że około pięć lat temu wypłacano mi w Warcie odszkodowanie z czyjegoś OC i wszystko przebiegało poprostu modelowo.
Z programu wynikało że najwięcej skarg wpływa na postępowanie firm Link i HDI, ale pewnie wszędzie znajdą się i klienci bardziej i mniej zadowoleni. Puki to jedynie pogięte blachy nie ma sprawy. Prawdziwy kłopot to utrata zdrowia.
 
Pit 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 42
Skąd: Nowa Sarzyna
Wysłany: 2008-12-14, 21:57   

Może jakaś sonda, kto gdzie się ubezpiecza. Byśmy mieli jakieś rozeznanie...
_________________
Pit

 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2008-12-15, 08:28   

moja żona pracuje w ubezpieczeniach i o warcie ma bardzo kiepskie zdanie , ująłem to baaardzo delikatnie. Nie można porównywać dawnej Warty z obecną. Tak na prawdę przytaczany ranking jest bardzo miarodajny.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-15, 11:33   

Pit napisał/a:
Może jakaś sonda, kto gdzie się ubezpiecza. Byśmy mieli jakieś rozeznanie...

Pomysł jest naprawdę świetny, jednak w tej formie pewnie z czasem i tak przepadnie. Gdyby natomiast Wielce Szanowny Pan Administrator :mrgreen: , całkiem od niechcenia, i przy okazji proponowanych już wcześniej porządków na forum zechciał go wydzielić, a może nawet podzielić na poszczególne firmy, to mogło by naprawdę dawać jakieś światło w czasach umów gdzie o wyłączeniach odpowiedzialności dowiadujemy się już po herbacie że tak powiem.

Co do mnie jestem zdecydowanie ZA.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-15, 11:44   

Pit napisał/a:
Może jakaś sonda

stempik napisał/a:
Co do mnie jestem zdecydowanie ZA.

Ależ nie krępujcie się, koledzy, i po prostu załóżcie odpowiedni temat z ankietą - każdy może to uczynić! (:

(Stanowcze "NIE!" postawie "weźmiemy się i zrobicie"... <;)

(Natomiast administratorzy czy moderatorzy mogą go po sygnale od użytkowników forum po prostu przykleić czy jakoś inaczej oznaczyć).
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-12-19, 08:20   

gigi303 napisał/a:
moja żona pracuje w ubezpieczeniach i o warcie ma bardzo kiepskie zdanie , ująłem to baaardzo delikatnie. Nie można porównywać dawnej Warty z obecną. Tak na prawdę przytaczany ranking jest bardzo miarodajny.


Tu się zastanawiam nad Twoim pojęciem miarodajności. Bo sprawa wygląda tak. Nie mamy zastrzeżeń co do wiarygodności danych - są to dane Rzecznika Ubezpieczonych, organu państwowego.

Ale zauważmy, że opublikowany ranking dotyczy liczby skarg za pierwsze trzy kwartały tego roku. O danych rocznych będzie mozna mówić gdzieś na wiosnę. Sytuacja wtedy może się zmienić dla każdego towarzystwa na lepszą lub gorszą.

Poza tym - podkreślmy to z mocą - ranking mówi o ogólnej liczbie skarg na towarzystwa. Rozbija je na skargi dotyczące oc i ac oraz inne. Ale nie mówi nic o zasadności skarg.

Co z tego wynika? Ano to, że towarzystwo, które ma dużą liczbę skarg wcale nie musi być takie złe, może być tym, które dobrze dba o swoje interesy i nie daje się wykorzystywać wyłudzaczom.

Jakiś czas temu na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (?) odbyła się konferencja poświęcona tzw. przestępczości ubezpieczeniowej. Diagnoza naukowców brzmiała następująco: około 30% odszkodowań jest w Polsce wyłudzanych, a około 60%... zawyżanych.

Nie zamierzam tu bronić Warty, bo rzeczywiście obecna belgijska Warta (Grupa KBC) działa w innym stylu niz Warta z okresu Kulczyka. Nie czas i nie miejsce, by o tym dyskutować, każdy ma prawo do swojej opinii.

Ale bywam czasami zaangażowany w różne spory klientów z Wartą i innymi firmami dotyczące odszkodowań, w tym m. in. dotyczące odszkodwań z oc komunikacyjnego.

Klienci podnoszą np. często zarzuty, że ubezpieczyciel nie pokrywa utraconych korzyści wynikających z faktu, że pojazd rozbity uniemożliwia wykonywanie działalności gospodarczej. Poproszeni o udokumentowanie osiąganych dochodów za okres np. ostatnich 3 miesięcy wściekają się, że się firma ubezpieczeniowa czepia, a prawda jest taka, że z dokumentów wynika strata, więc nie chcą jej ujawnić.

Ktoś inny rości, że musiał wynająć samochód zastępczy. Ok, towarzystwo zapłaci, ale nie na gębę, tylko na podstawie faktury bądź rachunku. Takiego dokumentu często nie ma...

Jeszcze innym powodem roszczenia bywa deklaracja naprawy na nowych oryginalnych częściach i ze stawkami robocizny ASO. Towarzystwa muszą takie koszty pokryć, o ile nie przekraczają one 100% wartości rynkowej pojazdu i o ile one faktycznie zostały dokonane. Ubezpieczenie ma pokryć faktyczne straty, a nie służyć wzbogaceniu.

I to tak na marginesie. Nie pierwszy to ranking i nie ostatni. W ubiegłym roku głośno było o podobnym rankingu opublikowanym przez Rzeczpospolitą. Wniosek był następujący - najbardziej zawodni są mali ubezpieczyciele, z dużymi jest znacznie lepiej. Palma pierwszeństwa w tamtym rankingu należała także do LINK4, bodaj na 6 pozycji była Uniqa, a najwięksi gracze - PZU i Warta - dopiero w głębi drugiej dwudziestki najgorszych...
_________________

 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2008-12-19, 09:07   

Skarga to skarga i nie rozmawiamy o jej słuszności i zasadności. Błędny też jest trop że ubezpieczyciel się lepiej broni przed wyłudzaczami bo ktoś sobie pomyśli że takie PZU czy Allianz nie bronią się wcale, przecież liczba skarg jest znacznie mniejsza. Tego się nie dowiemy ile skarg było słusznych zarówno dla tych co przodują w rankingu jak i tych co mają ostatnie miejsce. Z przestępstwami ubezpieczeniowymi wszystkie firmy ubezpieczeniowe się borykają więc to nic zadziwiającego. A co do pozycji to sądzę że po uaktualnieniu rankingu o opisywany przez ciebie okres dużo wyższego miejsca nie zajmie.

Ciesze się że masz dobre zdanie o warcie ja jednak swojego nie zmienię.

Mogę tylko powiedzieć że nigdy bym w Warcie auta nie ubezpieczył ale nie tylko w warcie w firmie mojej żony też :P Więc nie odbieraj tego że jestem tylko przeciwko twojemu ubezpieczycielowi. Też nie można tego tak ująć że przeciwko, bo rozmawiamy tylko o ubezpieczeniu samochodu.

Co do miarodajności rankingów nie wszystkie są odzwierciedleniem tego co jest w rzeczywistości tu się zgodzę. Ale ja mówie tylko o tym jednym konkretnym.

Ale nie trzeba się trzyma ściśle tego gdyż na moją opinię ranking ten nie ma żadnego wpływu, może tylko potwierdzać mój wcześniejszy pogląd.

Rozmowę możemy z kwitować tylko tak że ile osób tyle będzie opinii.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-19, 20:01   

ZeneC napisał/a:
Ubezpieczenie ma pokryć faktyczne straty

Oświeć mnie proszę bo dla mnie strat nie trzeba dokumentować, one poprostu są. Fakturami dokumentuję koszty poniesione w związku z doprowadzeniem autka do stanu z przed szkody. I to ja powinienem decydować co a może nawet czy w ogóle będę chciał z autem cokolwiek zrobić. Ubezpieczyłem autko w którym było 100% oryginalnych części, i za ich uszkodzenie powinienem dostać odszkodowanie.
A tu drobny przykład:
Złamany wkład zamka w klamce drzwi i wyrwany wkład stacyjki. Więc do wymiany powinno się policzyć koszt wkładów ( niestety musi być komplet 3 * drzwi i 1* stacyjka z kluczami) w cenie 690 zł i pusta klamka 54 zł.( w momencie włamania również ulega uszkodzeniu bo jej korpus to w moim wypadku 1/2 zamka drzwiowego)
Firma Profibiz likfidator szkody proponuje mi za to niespełna 270 zł. To w ich ocenie całość odszkodowania czyli materiał wraz z robocizną.
Dla pełnej jasności dodam że ubezpieczenie wykupiłem w pełnej opcji. A ukarano mnie bo nie chałem czekać 2 tygodni, a tyle trwa sprowadzenie zamków z włoch do tego numeru nadwozia i zrobiłem wszystko sam ( ot znam się akurat na tym ) Po trzech dniach autko brykało jak nowe.
Nie wiem jakie są statystyki ale w moim odczuciu to nie ja ich ale oni mnie oszukali.
 
PAPIRUS 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV AMBIENCE
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 91
Skąd: Warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-12-19, 22:37   

Dorzucę kilka słów w kwietniu miałem wypadek , w Elblągu ktoś staranował mnie na skrzyżowaniu,TICO poszło na żyletki-sprawca miał ubezpieczenie w TUW ,likwidacją zajelą się firma PROFIBIZ,trochę to potrwało ale wyliczyli wartość Tico na 2900 zł a wypłacili 2600zł( 300 to pozostałość),prawie byłbym zadowolony tylko że 2 tyg wcześniej naprawiłem zawieszenie według mnie wart byl 3500 zł ale cóż dobre i to :-| , teraz9dziś) DACIĘ ubezpieczyłem w Alianz pakiet OC i AC 1134zł
_________________
DACIA LOGAN MCV 1.4M 65000 km :)


 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-01-11, 14:42   

kończy mi się ubezpieczenie, i w związku z tym przeleciałem trochę propozycji. Wygląda na to, że zostanę przy alianzie. pozdr
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-01-11, 17:22   

A sprawdzaliście w PZU.Najnowższy ranking przeprowadzony dla gazety Rzeczpospolita pokazuje,że to jednak PZU jest najtańsze.
_________________

 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-01-11, 18:33   

Auto Świat wydał poradnik, dotyczący m.in. ubezpieczycieli (chodzi głównie o AC). Z tym, że oni skupili się na ogólnych warunkach ubezpieczenia (a nie na cenie). W miarę nieźle wypada Allianz.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-11, 23:33   

Mariusz napisał/a:
PZU jest najtańsze.

Widziałem reklamę. Ala to dla nowych aut.
Zasada jest taka że nie ma żadnych zasad. Zawsze będą chcieli się wyłgać. Ja po ostatnich doświadczeniach poprostu zostawię auto w warsztacie i niech to oni się martwią.
Co do alianz to szfagier miał z nimi złe doświadczenia. Wszystko pewnie zależy od odrobinki szczęścia.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-01-15, 12:55   

znalazłem ubezpieczenie w PZMot /naprawdę Vienna Insurance- nie wiem dobrze piszę nazwę/ Na razie na gębę warunki jak w Alianzie, a tańsze o 200zl. Oczywiście przed podpisaniem sprawdzę warunki na piśmie. Czy ktoś zna tego ubezpieczyciela? pozdr
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-15, 13:50   

InterRisk (d. Cigna) - też rozważałem, ale u mnie polegli na jakiś szczegółach (tylko już nie pamiętam na jakich :)
 
slk84 



Marka: Renault
Model: Clio III
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2008
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 51
Skąd: wrocław
Wysłany: 2009-01-15, 19:20   

A sparwdżcie Liberty Direct bo póki (są nowi)nawet dobrze wypłacają:)
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-01-15, 20:44   

Liberty droższe niż Alianz. pozdr
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-01-24, 17:10   

Zawarłem umowę z PZMot. OC , AC , NWW i asistans na Polskę i UE 920 zł. Wartość wg. polisy 26,5 tys. W Alianzie podali wartość 23,5-24 tys. Mam nadzieję nigdy nie korzystać z usług ubezpieczycieli jak to jest od 1977 r. pozdr
 
kier 


Marka: Dacia/Dacia
Model: Logan/Logan MCV
Silnik: 1.4 MPI/SCe 1.0
Rocznik: 2007/2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 305
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2009-01-24, 18:09   

jurek napisał/a:
Zawarłem umowę z PZMot. OC , AC , NWW i asistans na Polskę i UE 920 zł.


Jakis znizki z tytulu bezszkodowosci zostały w to wliczone?

--
pozdrawiam
kierek
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-01-24, 20:33   

jurek napisał/a:
Zawarłem umowę z PZMot. OC , AC , NWW i asistans na Polskę i UE 920 zł. Wartość wg. polisy 26,5 tys. W Alianzie podali wartość 23,5-24 tys. Mam nadzieję nigdy nie korzystać z usług ubezpieczycieli jak to jest od 1977 r. pozdr

I życzę Tobie,sobie i wszystkim daciowiczom żeby nie musieli korzystać z ubezpieczycieli.
Pozdrawiam! :-)
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-01-24, 21:52   

Zniżki po 60%. Zapomniałem dodać, że udział własny zniesiony. W Alianzie przy kontynuacji podliczyli mnie na 1170 zł. pozdr
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-01-24, 22:15   

jurek napisał/a:
W Alianzie przy kontynuacji podliczyli mnie na 1170 zł. pozdr

Widać, że Renault ma wyższe stawki niż Dacia, no i pewnie wchodzi w rachubę region zamieszkania, bo mnie składka w Allianz wychodzi 1120 zł, ale auto ubezpieczone na 34900 zł.
 
kier 


Marka: Dacia/Dacia
Model: Logan/Logan MCV
Silnik: 1.4 MPI/SCe 1.0
Rocznik: 2007/2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 305
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2009-01-25, 01:54   

Dla porownan wklepie swoje dane:

Allianz
Wartosc samochodu katalog - 23800 (rocznik 2007 laureate sedan)
Pakiet specjalny-bez redukcji sumy ubezpieczenia po wypłacie odszkodowań: (OC, AC, NNW, ASS, Mini Car Assistance) Strefa 3, zniżki B4 (4 lata AC bez szkód) Stawka 3.70% (???)

Składka łączna 881 zł
(OC 350 - stawka w pakiecie bez znizek,
AC 481 - 40% zniżki,
NNW 50 zł)

Ubezpieczenie u Agenta ;)

Nawet w Allianz Direct było drożej :>

--
pozdrawiam
kierek
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne