Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: laisar
2014-02-17, 02:20
skandaliczne zachowanie laisara
Autor Wiadomość
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3620
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-20, 13:10   

Idźcie na sanki z dziećmi lub bez. Odetchnijcie trochę świeżym powietrzem i wróćcie do dyskusji.
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 790
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2014-01-20, 15:38   

Kratylos napisał/a:
laisar napisał/a:
BoloSr napisał/a:
po cichaczu tez modów i adminów się ustali

Do tej pory tak było, tym razem w przypadku modów będą konsultacje - to już jednak w innym temacie.

Kratylos napisał/a:
prosze wykasować moje konto z tego forum i wszystkie moje wiadomości

1. http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6349

2a. Większość sam usunąłeś jakiś czas temu.
2b. Jestem przeciwko usuwaniu postów.


mozesz byc sobei przeciwko - moje posty to moja własność intelektualna i nijak nie możesz nią rozporządzać


Kratylos - z tą własnością intelektualną to chyba trochę przesadzasz. Wydaje mi się, że posty (nawet TWOJE) są własnością TEGO FORUM i nijak się to ma to Twojego żądania ich usunięcia. W przeciwnym razie za każdy wykorzystany pomysł z Twoich postów mógłbyś po prostu żądać zapłaty :) od osoby która go wykorzystała. Dokonując wpisu w poście godzisz się na fakt upublicznienia tego o czym piszesz i możliwość nieograniczonego wykorzystania Twoich przemyśleń lub pomysłów. Gdybyś z tym się nie godził po prostu musiałbyś nic nie pisać :).

Co do innych sytuacji opisanych w tym temacie sorki, ale nie wypowiem się - jesteśmy dorosłymi ludźmi więc bądźmy nimi.

Pozdrawiam :)
 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-20, 15:50   

Ostatnio zmieniony przez Kratylos 2014-01-20, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 790
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2014-01-20, 16:01   

Kratylos napisał/a:
BTW
jesli regulamin forum nie stanowi inaczej, posty na forum sa własnością osobistą jej twórców - nie ma znaczenia czy merytorycznie sa bardzo czy mniej bogate - zgodnie z panującym prawem o ochronie własności intelektualnej sa traktowane jako "utwory" i tak samo chronione. oczywiście nie musisz się ze mna zgadzać ale to co pisze to nie jest tylko moja teoria ale praktyka tez z zycia. Jak juz pisalem byciem Panem adminem zajmuje sie już od jakis 15 lat i rózne sytuacje widziałem...


Masz rację, ale tylko gdy po napisaniu postu zastrzeżesz iż "pomysł" stanowi Twoją własność. W przypadku późniejszego powielania "pomysłu" bez takiego zastrzeżenia nie skutkuje ewentualnymi roszczeniami Twojej osoby w przyszłości, w związku z jego wykorzystaniem. W ten sposób przez analogię można zastosować to do Tego Forum.

Pozdrawiam.
 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-20, 16:13   

 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-01-20, 17:22   

Cytat:
tu istotniejsze jest ze bedac autorem "utworu-postu" masz pelne prawo do okreslania sposobu publikowania go lub nie publikowania go w danym miejscu.

Stosując podobny ton wypowiedzi do Twoich:
No i opublikowałeś i o co jęczysz. Z archive.org też będziesz chciał żeby usuwali? Jak ktoś zapisał interesującą stronę z forum na dysku to też? Rzecz wrzucona do internetu na chwilę zostaje tam na zawsze!

Nie ładnie to wygląda, jedynie z tego powodu że nikt nie poinformował Cię chociaż godzinę wcześniej prywatnie, ale - Benhakker został wyrzucony w trakcie konferencji prasowej, także nie jest to jakąś dziwną praktyką.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-01-20, 18:00   

Kratylos napisał/a:
tu istotniejsze jest ze bedac autorem "utworu-postu" masz pelne prawo do okreslania sposobu publikowania go lub nie publikowania go w danym miejscu.

- jeżeli te posty są takie cenne :lol: i nie do wykorzystywania (bez specjalnej zgody) przez innych to w każdej chwili możesz swoje posty usunąć z Forum (mam nadzieję, że tej możliwości kol. Laisar oraz żaden inny admin nie zablokował :-P )...

- ponadto, post kol. Laisara informujący o zmianach został dzisiaj o godz. 10,15 opublikowany na Forum w bardzo kulturalnej formie (łącznie ze stosownym imiennym podziękowaniem)
http://www.daciaklub.pl/f...hlight=#1628228
co w połączeniu z dodatkowymi "wyjaśnieniami"
laisar napisał/a:
Nikt nikomu nie odbiera zasług ani znikąd nie wyrzuca - admini i modzi to przecież jedynie funkcje techniczne, dotyczącego codziennego funkcjonowania forum. Ani to prestiż, ani jakiś nadzwyczajny powód do chwały...

Forum wymaga gruntownej reformy i przekonałem Marcina, że właśnie "daćkowość" osób funkcyjnych będzie temu sprzyjać. Wydaje mi się to dość naturalnym wnioskiem, patrząc po aktywności osób, które zmieniły auta na modele innych marek. (I zazwyczaj bardzo podobnie jest zresztą na innych forach).

I właśnie po to, żeby wszystko było przejrzyście, najpierw napisałem o tych zmianach publicznie: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9881

Ubiegłeś mnie z pytaniem na PW może o minutę lub dwie, Kratylosie.


Forum nikt nie "rządzi" - natomiast realnie zarządza ten, kto się nim faktycznie zajmuje. Jest najzupełniej normalne, że w różnych okresach są to inne osoby.


Natomiast jak zawsze, jeśli forumowicze dojdą do wspólnego wniosku, że powyższe decyzje należy zmienić, to tak się stanie.


skłania do postawienia pytania: o co te pretensje zwłaszcza wyrażane w takiej formie ? :roll:
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3497
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-01-20, 18:29   

laisar napisał/a:
Do tej pory tak było, tym razem w przypadku modów będą konsultacje - to już jednak w innym temacie.

Marek1603 napisał/a:
Z tego co pamiętam to user musi wyrazić zgodę być modem czy adminem.


Uprzedzając propozycje - z przykrością muszę odmówić przyjęcia funkcji moda DKPL - po pierwsze w mojej subiektywnej opinii jestem zbyt mało obiektywny, po drugie - ciągły brak czasu... :-( :lol: :-D :lol: :mrgreen:
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2014-01-20, 19:39   

Chłopaki Ja Lubie Laisar oraz Kratylosa przez którego tutaj zawitałem i zdecydowałem się na zakup dacii :)
Ps decyzje się podejmuje razem a nie Osobno ! TO jest moje zdanie !!!
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-20, 19:45   

No to mamy niezła jatka na forum.. i to na najwyższych stopniach władzy ;-(
 
Dusterjack 



Marka: Dacia/Jeep
Model: Duster/Grand Cherokee
Silnik: 1,5 dCi 110 4x4/ 3.0 CRD 4x4
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 319
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2014-01-20, 20:10   

Myślę że niepotrzebnie tego typu dyskusje są prowadzone na forum. 3/4 forumowiczów nie wie nawet kto tu rządzi, forum jest przydatne, pomaga w wielu sprawach, wyjaśnijcie to między sobą jak dorośli ludzie, a nas poinformujcie o wynikach ustaleń.
 
zorkadar 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 16V+LPG
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 111
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-20, 21:36   

Dusterjack napisał/a:
3/4 forumowiczów nie wie nawet kto tu rządzi,

Trafiony zatopiony :mrgreen:
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-20, 21:39   

TD Pedro napisał/a:
w każdej chwili możesz swoje posty usunąć z Forum

Nie było i nie ma takiej możliwości. Znaczy, nie można tego zrobić jednym kliknięciem. Można sobie pracowicie edytować posty po jednym, kasując treść, ale sensu w tym za wiele nie ma. :) Tak jak już napisał laisar - procedura jest taka, że po tygodniu od deklaracji pytam użytkownika, czy nadal ma życzenie żeby usunąć jego posty, i jeśli potwierdzi, to usuwam.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-01-20, 22:00   

bebe napisał/a:
Można sobie pracowicie edytować posty po jednym, kasując treść

dokładnie to miałem na myśli... czyli zasugerowałem skorzystanie z możliwości dowolnego (wybiórczego) zarządzenia swoją własnością intetelektualną (?)... :mrgreen:

(oczywiście powinienem był napisać: usunąć treść swoich postów a nie posty :oops: )
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2014-01-21, 00:13   

bebe napisał/a:
TD Pedro napisał/a:
w każdej chwili możesz swoje posty usunąć z Forum

Nie było i nie ma takiej możliwości. Znaczy, nie można tego zrobić jednym kliknięciem. Można sobie pracowicie edytować posty po jednym, kasując treść, ale sensu w tym za wiele nie ma. :) Tak jak już napisał laisar - procedura jest taka, że po tygodniu od deklaracji pytam użytkownika, czy nadal ma życzenie żeby usunąć jego posty, i jeśli potwierdzi, to usuwam.

Znaczy... dobrowolnie godzicie się dziergać ręcznie dwieście postów jeden po drugim? :shock: Olaboga, już naprawdę nie macie, chłopaki, niczego ciekawszego do roboty? :-/ Moim zdaniem to przejaw współczesnego niewolnictwa, gdzie M jest przywiązany do klawiatury z powodu jednego zdania-zachcianki U (sorry, Kratylos - bo moim zdaniem jest to zachcianka powstała na gruncie emocji). Zastanówcie się poważnie nad sensem takiego podejścia, bo Wam życia może nie starczyć na podobne działania w przyszłości.
Osobiście wolałbym już w CP wydłużyć np. jednodniowo czas edytowania dla U i dać zainteresowanemu ten dzień, niech sam się zabawia kasowaniem własnych postów... a nie uzależniać gospodarkę własnym czasem wolnym od czyichś pomysłów wyartykułowanych w chwili wzburzenia. Jeszcze zrozumiałbym, gdyby to rzeczywiście czemuś konstruktywnemu i dobremu służyło... ale w tej sprawie uzasadnienia nie ma.
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2014-01-21, 00:19   

Kratylos napisał/a:
BTW

Kratylos - apeluję do Twojego rozsądku: daj spokój... Przecież nie ma sensu ani w kasowaniu własnego konta, ani w likwidowaniu treści postów. Efekt będzie taki, że w ten sposób ukarzesz tylko Bogu ducha winnych userów (no, bo my też tu jesteśmy, tak troszkę w cieniu jakby ;-) ) - przez takie działania wiele wątków bezpowrotnie traci sens, bo z całego kontekstu nieraz ucieka coś kluczowego.
Jeśli twierdzisz, że forum jest po części "Twoim dzieckiem" - nie wylewaj tego dziecka z kąpielą. Zostaw coś po sobie, a nie podchodź do całej sprawy tak: "byłem adminem, to było fajnie, ale po mnie choćby potop". A może przyjdzie Ci kiedyś ochota zalogować się kiedyś na forum i znowu pogadać? Tak na spokojnie, gdy emocje opadną? Po co niszczyć wszystko, co jest Twoim udziałem - czy naprawdę warto?
Wierz mi, tak to wygląda z naszej strony - biernych kibiców całej zadymy.

Panowie - proponuję odpocząć, nabrać lekkiego dystansu, wrócić do sprawy jutro lub pojutrze. Pogadajcie na własnym kanale. Wywalcie wszystko, co Wam na wątrobie leży, niezależnie od zakończenia sprawy. Niepotrzebny był ten topic, sami wiecie. Proponuję rozwiązać problem z klasą, pamiętając, że forum przetrwa chyba każdego z nas (w końcu każdy kiedyś zmieni samochód). ;-)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-21, 02:12   

leo napisał/a:
Znaczy... dobrowolnie godzicie się dziergać ręcznie dwieście postów jeden po drugim? :shock:

No nie, aż tak, to nie. :) Administrator może (o ile umie :) usunąć posty użytkownika jednym strzałem.

leo napisał/a:
Olaboga, już naprawdę nie macie, chłopaki, niczego ciekawszego do roboty?

Mamy. :) Ja na ten przykład rzeźbię sobie w Inkscape'ie nowe tarcze zegarów. :]
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7428
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2014-01-21, 05:53   

leo napisał/a:
w końcu każdy kiedyś zmieni samochód. ;-)


Na przykład na dacię. :mrgreen:
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-01-21, 15:28   

Marek1603 napisał/a:
leo napisał/a:
w końcu każdy kiedyś zmieni samochód. ;-)


Na przykład na dacię. :mrgreen:

Nie no, może trzy Dacie pod rząd to już mała przesada... Aczkolwiek czemu nie...

bebe napisał/a:
No nie, aż tak, to nie. :) Administrator może (o ile umie :) usunąć posty użytkownika jednym strzałem.

Uspokoiłeś mnie, bo byłem bliski podrzucenia wam jakiejś sql'ki :)
 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2014-01-21, 20:43   

Polskie piekło! :evil:

Dejcie se po szlagu :-P
_________________
WhiteDragon
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3678
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-22, 12:12   

To wszystko wina PO !
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7428
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2014-01-22, 12:48   

Polityki to już nie mieszajmy, bo wyjdzie awantura jak ze Smoleńskiem.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-22, 12:50   

Gender winne :lol:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 982
Skąd: okolice Częstochowy

Wysłany: 2014-01-22, 15:46   

laisar napisał/a:
Właśnie o take Polske zawsze walczyłem...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3678
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-24, 20:40   

No i co? Kto w końcu był winny : administrator czy kolega "pozbawiony w bezczelny sposób pracy i praw do rządzenia forum" ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne