Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-03-22, 12:11
korozja / zabezpieczenia antykorozyjne w Dacii
Autor Wiadomość
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-10, 21:16   

TATA ma cybkowane blachy? Co do dacii może nie każda ją ma, ale Dysco ma problemy z MCV-ką, ktoś zagniecenia blach w dusterze, wśród starszych loganów też bywają problematyczne egzemplarze (np. auto Kratylosa), w sumie sam nie wiem czy np. polecać siostrze nadal Dacię... Gdyby się okazało że w nowym aucie za 40 tys. po kilkunastu miesiącach wychodzi rdza też bym się nieżle wkurzył...
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-10, 21:22   

U mnie po 70 000 km ani śladu rdzy. Możesz polecać. :-P

laisar napisał/a:
No i tworzenie 10 nowych tematów też jest bez sensu /:

Również jestem w stanie zrozumieć, że jesteś dysco zawiedziony swoją Dacią ale robienie takiej zadymy jest trochę nie współmierne do problemu...
_________________
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-10, 21:27   

Beckie napisał/a:
U mnie po 70 000 km ani śladu rdzy. Możesz polecać.
x
Osobiście bym nie ryzykował, bo mam specyficznego "farta" np. jako jedyny miałem naprawę gwarancyjną Nokii 2610 swego czasu (tzn tak twierdził koleś w serwisie)

Beckie napisał/a:
robienie takiej zadymy jest trochę nie współmierne do problemu...

Tutaj z oceną zasadności pretensji poczekałbym na stanowisko RP w sprawie. Pytanie czy są w stanie wyeliminować rdzę pojawiającą się tak licznie w tak nietypowych miejscach i to po krótkim czasie eksploatacji auta? Cena wcale nie uzasadnia tych problemów, znam kilka budżetowych aut które nie miały takich przebojów
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-10, 21:29   

benny86 napisał/a:
znam kilka budżetowych aut które nie miały takich przebojów

Masz na myśli kilka egzemplarzy (?).
_________________
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-10, 21:36   

Tak, za to eksploatowanych powiedzmy mało delikatnie, jak to na służbówkach bywa. W firmie mamy pandy, seicento, punta - wszystko w wersjach full bieda, biały zwykły lakier, auta od 5 do 11 lat z przebiegami od 150 do 290 kkm, parkowane pod chmurką i zero problemów z rdzą.

Dlatego gdybym wydał 40 tys. zł na prywatne auto, dbał o nie, garażował a mimo to wyszłaby ruda cała moja sympatia do marki poszłaby w cholerę
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 419 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18036
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-10, 21:50   

Nie chodzi o zasadność - jak komuś rdzewieje, to ma prawo złorzeczyć - tylko o "zadymę" na forum. My nie jesteśmy ani ślepi, ani głupi, żeby trzeba nam było wszystko pisać 10x w 5 różnych tematach /:


A ile jest naprawdę przypadków, to niech ktoś policzy i przedstawi wyniki - jak to zrobiłem ostatnio, to się okazało, że mniej niż wszyscy myśleli. Po prostu złe wieści bardziej zapadają w pamięć...
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-10, 21:59   

benny86, mojej byłej (Astry) naprawdę nie pieściłem i nie rdzewiała (oczywiście tam gdzie nie była bita) a była już pełnoletnia. Chociaż wszyscy gadali, że ranty na tylnych nadkolach to jakaś masakra. Daćkę myję ze 4 razy w roku, wosku nawet nie wąchała i póki co rudej nie widać. Gdyby się dobrała, to pewnie też bym się wkurzył... ale na forum rodezjanów bym pewnie o tym nie napisał :lol: .
_________________
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-10, 22:05   

Jeśli ktoś bardzo chce, każde fakty przedstawi w odpowiedni dla siebie sposób, a wszelkie liczenie przypadków, statystyki we własnym zakresie proadzone są mało precyzyjne. Obliczysz ile było przypadków na forum OK. Na forum jest około 1100 użytkowników, niech każdy ma 1 Dacię. Liczba sprzedanych samochodów jednak od tego 2004 czy 2005r jest "trochę" większa... Co innego gdyby mieć dostęp np. do bazy napraw gwarancyjnych ale tym żaden producent nie będzie się chwalił z przyczyn oczywisto-marketingowych :mrgreen:

laisar napisał/a:
My nie jesteśmy ani ślepi, ani głupi, żeby trzeba nam było wszystko pisać 10x w 5 różnych tematach /:

No w ilości tematów dysco rzevzywiście przesadził, ale śmiem wątpić że jego celem było obrażanie kogokolwiek poza osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie antykorozyjne:)

laisar napisał/a:
Po prostu złe wieści bardziej zapadają w pamięć...

Otóż to, dlatego przeciętny Kowalski wydając te 40 tys. zł woli pójść do salonu skody gdzie dostanie fabię z takim samym wyposażeniem i 12 lat gwarancji na blachy (choć mechaniczna o rok krótsza niż w daciach)
 
Jarosław P 



Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 536
Skąd: Bielsko-Biała
  Wysłany: 2011-06-10, 22:05   

Ja jeżdżę ponad 20 miesięcy prawie codziennie przebieg 21 kkm i nie mam ani jednego śladu korozji na nadwoziu.Jedynie na koszu od zapasu wyszły małe plamki ale to żaden problem.
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-10, 22:16   

No to ja się przyznam, że u mnie na haku... :mrgreen:
_________________
 
Auto Krytyk 


Marka: Była Dacia
Model: Logan
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-06-10, 22:25   

Myślę że kolega ma problemy te poniekąd przez lakier zwykły akrylowy. Ja u siebie mam szary platynowy, są niedoróbki lakieru jakieś kropki-piasek pod lakierem ale rdzy nie ma. Natomiast powaliło mnie fenomenalne zabezpieczenie podwozia. W Meganie nie było takiej grubej warstwy gumy w nadkolach i na podłodze.
Jeżeli chcecie mieć problem z rdzy głowy kupujcie auta z minimum tak jak u fiata 8lat a najlepiej 12 lat gwarancji na perforację, róbcie przeglądy nadwozia tylko i macie z głowy rdzę na 12 lat.
Przed zakupem trzeba było się zastanowić milion razy a nie teraz płakać, trzeba było kupić thalię albo clio grandtour. Mają 12 lat gwarancji i miałbyś spokój.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY YOUTUBE AUTO KRYTYK
BLOG MOTORYZACYJNY AUTO KRYTYK
FACEBOOK AUTO KRYTYK
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-10, 22:29   

Tylko, że po rocznym aucie można by się spodziewać, że raczej nie zardzewieje...
_________________
 
Auto Krytyk 


Marka: Była Dacia
Model: Logan
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-06-10, 22:36   

Tylko to że ono ma plamki rdzy to nic nie znaczy na razie. Dacia daje 6 lat gwarancji na perforację nadwozia czyli na dziury w karoserii. Na lakier jest 2 albo 3 lata.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY YOUTUBE AUTO KRYTYK
BLOG MOTORYZACYJNY AUTO KRYTYK
FACEBOOK AUTO KRYTYK
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-10, 22:37   

Beckie napisał/a:
Tylko, że po rocznym aucie można by się spodziewać, że raczej nie zardzewieje...

Ok, ale na to czy trafisz na pechpwy czy dobrze zrobiony egzemplarz wpływu nie masz żadnego (może poza wyborem lakieru metalicznego), natomiast można przy kupnie wybrać auto z dłuższą gwarancją na blachy, która nam pomoże jak będziemy mieć pechowy egzemplarz
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-10, 22:44   

Ale w przypadku pierwszego roku dłuższa gwarancja, to raczej marne pocieszenie...
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 419 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18036
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-11, 03:02   

benny86 napisał/a:
wszelkie liczenie przypadków, statystyki we własnym zakresie proadzone są mało precyzyjne. Obliczysz ile było przypadków na forum

Ano właśnie - i ja to wiem, tylko że niektórzy próbują używać tej samej statystyki w drugą stronę: "Patrzcie jak dużo daciek rdzewieje!!!", "Już nie będę polecać", "Nigdy więcej"...

No, więc, qrna, nie: nie tak dużo d:

Ale powtórzę: żadna to oczywiście pociecha dla tych z zardzewiałymi, ani usprawiedliwienie dla producenta - jak rdzewieje to po prostu jest źle. Tyle że niewiele z tego wynika, żeby wyciągać wnioski...


Cytat:
śmiem wątpić że jego celem było obrażanie

Niczego takiego nie sugerowałem - tylko że niepotrzebnie mnoży byty.


Cytat:
dlatego przeciętny Kowalski wydając te 40 tys. zł woli pójść do salonu skody

Gratuluję wiedzy - ja nie jestem w stanie stwierdzić, czy to np brak dostępności nie odstrasza Kowlskich (bo im Mullerzy i Molierzy wykupują).
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-11, 11:36   

laisar napisał/a:
Ano właśnie - i ja to wiem, tylko że niektórzy próbują używać tej samej statystyki w drugą stronę: "Patrzcie jak dużo daciek rdzewieje!!!", "Już nie będę polecać", "Nigdy więcej"...

wszelkie tego typu gadki są mało trafione, a jak dla mnie sek tkwi w tym, że człowiek wybiera opcję która zapewnia komfort psychiczny i mniejsze PRAWDOPODOBIEŃSTWO a nie pewność problemów z rudą - mając w perspektywie 12 lat gwarancji na ocynkowane blachy, całkiem spora grupa klientów zdecyduje się na taki produkt, zwłaszcza że większość z nich wcześniej sprzeda samochód

laisar napisał/a:
Gratuluję wiedzy - ja nie jestem w stanie stwierdzić, czy to np brak dostępności nie odstrasza Kowlskich (bo im Mullerzy i Molierzy wykupują

Czy ja wiem czy to taki problem? Z reguły zakup auta planuje się przez kilka tygodni/miesięcy ima ono służyć dobrych kilka lat, więc te 3mce oczekiwania (więcej tylko na dustery) są chyba akceptowalne? Choć osobiście byłem wyjątkiem, bo za sprawą serii awarii i usterek w starym aucie potrzebowałem nówki od zaraz
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 419 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18036
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-11, 11:48   

No więc właśnie żeby ocenić PRAWDOPODOBIEŃSTWO to trzeba mieć jakiekolwiek podstawy - totalnie spartolone egzemplarze zdarzają się w każdej marce, a "zwyczajnie" rdzewiejących daciek jakoś też nie widać na pęczki.


Co do dostępności - opieram się na wypowiedziach sprzedawców i niedoszłych właścicieli na innych forach (u nas są jednak głównie ci, którzy się zdecydowali): to jest grupa klientów, która idzie np do skody i wyjeżdża autem od ręki, a nie musi iść do dacii duuużo wcześniej, nawet zanim jeszcze zacznie zbierać kasę na zakup.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-11, 12:29   

laisar napisał/a:
No więc właśnie żeby ocenić PRAWDOPODOBIEŃSTWO to trzeba mieć jakiekolwiek podstawy - totalnie spartolone egzemplarze zdarzają się w każdej marce, a "zwyczajnie" rdzewiejących daciek jakoś też nie widać na pęczki.
c
Chyba się nie zrozumieliśmy... Mając 12 lat gwarancji mogę podejrzewać, że blachy są zwyczajnie lepiej zabezpieczone rzed rdzą. O ile przez pierwsze 6 lat kompletnie to olewam, o tyle np. w 8 roku eksploatacji auta nawet jeśli zauważę rdzę dalej mam to w nosie - jedyny "problem" to zawiadomienie producenta/aso odpowiednio wcześnie (w sensie żeby korozja nie postępowała dalej) Mając 6 lat gwarancji jestem zmuszony wydać kasę z własnej kieszeni. Ilość egzemplarzy w których de facto jest problem z rudą mnie tutaj kompletnie nie interesuje, po prostu kupuje auto na 8-10 lat bezstresowej eksploatacji, raz w roku daje go na przegląd do ASO i w zamian nie chcę ponadplanowych wydatków, a usuwanie rdzy potrafi być kosztowne, coś o tym wiem:)

Dostępność Skodzie też nie zawsze jest taka super, są najczęściej wybierane wersje, głównie z benzyniakami ale jeśli chcesz np. golasa albo full wypasionego diesla, też czekasz ;-)
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-11, 19:12   

benny86 napisał/a:
raz w roku daje go na przegląd do ASO

Przez 10 lat będziesz robił przeglądy w ASO?
_________________
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-11, 20:59   

Beckie napisał/a:
Przez 10 lat będziesz robił przeglądy w ASO?

Jeśli mam do dyspozycji porządny serwis ze sprawdzonymi mechanikami, z którymi mogę przy przeglądzie pogadać co i jak, wszystko zrobią jak należy, a samochód dzięki temu jest kompletnie bezproblemowy - tak, mogę raz w roku wydać te 500-600zł na przegląd. Jeśli będe chciał zmienić serwis, do ASO pojadę na coroczny przegląd nadwozia za ok, 80zł i też będe mieć gwarancję na blachy
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-11, 21:09   

benny86 napisał/a:
Jeśli mam do dyspozycji porządny serwis ze sprawdzonymi mechanikami,

Też bym taki chciał.
benny86 napisał/a:
raz w roku wydać te 500-600zł na przegląd.

Też bym tyle chciał.
:mrgreen:
benny86 napisał/a:
do ASO pojadę na coroczny przegląd nadwozia za ok, 80zł

Pewnie coś mi umknęło. :oops: Nie wiesz czy Dacia ma gdzieś w oficjalnym cenniku taki przegląd?
_________________
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-11, 21:23   

Beckie napisał/a:
Też bym taki chciał.

Możecie mnie uznać za wariata, ale u mnie jednym z istotniejszych powodów kupna chevroleta był właśnie dobry serwis (z firmy ojca wszystkie służbówki tam serwisują, kuzyn swojego aveo od 2004r i jest OK)
Beckie napisał/a:
Też bym tyle chciał.

Za przegląd po 1 roku, swój olej, dezynfekcje klimy dałem 630zł. Najdrożej będe miał po 60 kkm bo coś koło 750zł bez oleju, ale to tylko co 60kkm więc spoko
Beckie napisał/a:
Pewnie coś mi umknęło. Nie wiesz czy Dacia ma gdzieś w oficjalnym cenniku taki przegląd?

Nie wiem, póki co w domu nie mam Daćki to się nie orientowałem
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-11, 21:35   

benny86 napisał/a:
Możecie mnie uznać za wariata, ale u mnie jednym z istotniejszych powodów kupna chevroleta był właśnie dobry serwis (z firmy ojca wszystkie służbówki tam serwisują, kuzyn swojego aveo od 2004r i jest OK)

A ja zanim kupiłem Dacię, to żyłem w przekonaniu, że każde ASO = najwyższa jakość za odpowiednio wyższą cenę...
_________________
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-11, 21:51   

No ja tak dawno dawno temu myślałem, jak w lokalnym ASO pewnej popularnej włoskiej marki aresztowano kilkanaście osób za kradzież części i podzespołów z aut podzcas przeglądów, musiałem zweryfikować swój pogląd na sprawę :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne