Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka moc pilarki spalinowej
Autor Wiadomość
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1600
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2016-03-16, 19:39   

Eeeee tam, po przeczytaniu tego mam wywalić na śmietnik i kupić taką za 2 klocki? Dla lepszego samopoczucia? Jak już pisałem obecna działa bardzo dobrze, zadowolony jestem. Nawet jakbym miał taką kasę na piłę to i tak brałbym tańszą a za resztę kupił skrzynkę Jacka Danielsa, drzewo i zrobił piaskownicę i huśtawkę dziecku - ale to ja.
_________________

 
opos 



Marka: Dacia
Model: SANDERO/Logan MCV
Silnik: 1.4 + LPG/1,5 Dci
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: S-E
Wysłany: 2016-03-17, 07:34   

Panowie ale jezeli kolega ma budżet w wysokości 1,5 - 2 tys. to nie ma mu co wciskać na siłę chińczyków Ja jakbym miał do wydania na samochód 150 tys. to mimo wielkiego sentymentu do marki kupił bym coś droższego niż Dacia. Poza tym taki mało używany Stihl może obsłużyć ze trzy pokolenia i nabrać konkretnej wartości.
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1600
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2016-03-17, 08:37   

Nie w tym rzecz, że ktoś coś komuś wciska tylko zwyczajnie śmieszy mnie takie linkowanie do forum gdzie każdy ma PROFESJONALNY sprzęt jako dowodu, że coś jest ewidentnie gorsze. Spytaj na forum Subaru, czy Opla, czy innego o Dacie i napiszą tam to samo co tamci o tańszych piłach a jednak jak widać trochę nas tu jest :v

I tak już się wypłakałem i nie bd udzielał rad odnośnie pił, bo co ja mogę sie znać z piłą za parę stówek xD
_________________

 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-03-17, 09:06   

To wolny kraj. Każdy kupuje co chce. I nie ma reguły co do jakości sprzętu. Od lat mam pilarkę elektryczną z OBI, taką z wiewiórką. Co ona przeżyła... Przywieźli mi dwie wywrotki drzewa do pocięcia. Brat miał przywieść dwie spalinówki, ale się zniecierpliwiłem i kupiłem w OBI za ok. 120 zł ichnią pilarkę i wszystko sam pociąłem. Brat podjechał z piłą i nie uwierzył, że drewno pocięte. Mam tego wiewióra do dzisiaj. Zarąbisty sprzęt. Jedyna wada, że długość kabla ogranicza...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez jan ostrzyca 2016-03-17, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
Roman1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 23
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2016-03-17, 16:05   

Gdybym miał wybrać piłę kierował bym się przede wszystkim odległością do serwisu i dostępnością części .Swoje potrzeby przedstawił sprzedawcy zapewne dobry coś z sensem wybierze, u mojej żony w centrum ogrodniczym nawet niektóre modele można wziąć do ręki i uciąć kawałek pniaka aby poczuć różnice.A rozmowy na temat co lepsze sthil .shindaiwa,stiga są bezzasadne. Każdy producent robi np pewne rzeczy dla majsterkowiczów, inne dla profesjonalistów jedne modele są udane inne mniej.Ja w pracy używam do wyburzen tylko hilti do wiercenia boscha a wkrętarki tylko makity.Zdobycie tej wiedzy kosztowało mnie wiele pieniędzy i 20 lat na budowie .Ty zapewne tyle czasu nie masz więc proponuje poszukać dobrego sprzedawce i dobry serwis w okolicy ewentualnie market za parę złotych jak padnie to w złom i nowa.Pozdrawiam
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-17, 17:40   

Mylicie się , a te porównania z dacia są niedorzeczne .
Ja biorę pod uwagę żywotność i dostępność serwisu .
Wyprodukowanie dobrego silnika to ogromne wyzwanie technologiczne i mała produkcja nie może być wykonywana dobrze i tanio.
Np chińskie piły nie mają odpowiednio przeszlifowanej gładzi cylindrowej co powoduje gorsze smarowanie (olej za szybko spływa ) wszystkie te szczegóły mają wpływ na czas eksploatacyjny.


Z tego samego powodu kupiłem dacie , proste sprawdzone rozwiązania technologiczne które powinny pracować długo i bezawaryjnie .


W piłach (skoro o nich mowa ) odpowiednikiem daci będzie olo mac/dolmar który robi porządne sprzęt mniej zaawansowany technologiczne z mniejszą ilością serwisów
Te chińczyki z marketu nie mają odpowiednika na rynku samochodowym bo dzięki normom bezpieczeństwa nie można takich aut sprzedawać .
_________________
Moje auto
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2016-03-18, 11:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
Roman1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 23
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2016-03-18, 05:41   

Polski dolmar to od wielu lat shindaiwa.Podzielam zdanie Korenza żywotność i dostępność serwisu w okolicy to podstawa, większości Chińczyków pogwarancji nie da się naprawić nie ma części .W mojej okolicy są dwa serwisy jeden to sthil i viking drugi to stiga i shindaiwa zarówno jeden jak i drugi ma swych wrogów i zwolenników , ale patrząc na nie z perspektywy lat oba się rozwijają wiec ktoś to kupuje oba serwisy prowadzą sprzedaż narzędzi .
 
opos 



Marka: Dacia
Model: SANDERO/Logan MCV
Silnik: 1.4 + LPG/1,5 Dci
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: S-E
Wysłany: 2016-03-18, 07:23   

Coś koledzy mnie nie zrozumieli chodziło mi o to że skoro kolega ma budżet który pozwala mu kupić sprzęt powiedzmy dla półprofesjanalistów ( bo pilarki dla drwali to już powyżej 2-3 tys.) to nie ma mu co zachwalać i wciskać chińczyków. Może porównanie z dacią było nietrafione i trochę uderzyło w naszą daciowa dumę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne