Pacjent Dacia Duster 1.3 150
Jak nastają chłodniejsze dni to pojawia się ten dźwięk przy gwaltowniejszym przyspieszeniu na 2/3 biegu.W lato problemu nie ma.Terkotanie przy delikatnym przyspieszaniu też słychać ale bardzo cicho,dla kogoś nie wtajemniczioego pewnie nie slyszalne.Zero innych objawów.Po kilku wymuszeniach tego dźwięku,dźwięk jak w filmie znika(pozostaje delikatny prawie nie słyszalny, zagluszony pracą silnika) dochodzi jakby z przodu z podszybia/silnika/grodzi
Serwis po tygodniu poszukiwań poddał się sugerując że najbardziej prawdopodobne to mocowanie skrzyni (poduszka) która na zimnie i pod obciążeniem może wprawiać w ruch jakiś inny element ale nie dają gwarancji ze to to.Mase rzeczy wykluczali, czy skrzynie (bo brak opilkow) turbo, sprzęgło, przeguby, tłumik mocowania i wiele innych. Moze ktoś miał taki problem, wiem że kilka osób z grupy ma ten dźwięk ale też się poddali.
Tak się zastanawiam czy dźwięk mogła by wywoływać pompa oleju? Zimny silnik, zima, gesty olej i może gorszy przepływ pod obciążeniem, a po kilku przyspieszeniach, problem znika i tak do następnego razu.
Link do filmu
https://youtube.com/shorts/W5O5SFNSdvk?si=3q1CDvSDIIJph3jE
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum