Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
tankowanie i spalanie
Autor Wiadomość
Domel 


Marka: Dacia
Model: LoganMCV
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-02-06, 16:15   tankowanie i spalanie

tak sobie zbieram te kwitki ze stacji i zapisuje stan licznika. Wczoraj na Shellu wlalem 49,11 l, a w baku pewnie siedzialo jeszcze z 5 litrow. Dochodze do wniosku, ze nie ma mozliwosci sprawdzenia spalania, metoda porownania przejechane km do wlane paliwo. Bo stacje rzna tez na kalibracji dystrybutorow i to nie o pojedyncze procenty jak widac. Moze jakis przeplywomierz zamontowac na wlewie?
Chyba bede wozil, ze soba litrowa flaszke i jak bede mial podejrzenia o kalibracje pojde z taka flaszka do kasy, zeby chociaz im sie glupio zrobilo ,)
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-02-06, 16:21   

na jednym tankowaniu nie.
na 10 to już ten 1l dużo Ci w statystykach nie zmienia.

Po drugie mamy większe zbiorniczki niż 50l (wielokrotnie koledzy udowadniali 60l)

ja tankuje 90% na jednej stacji (tak mam po drodze)

PS w motostatsach jest daciaklub... 10 samochodów
Ostatnio zmieniony przez czaju 2010-02-06, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kotus 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-06, 19:36   

Korzystając z okazji dorzucę swoje trzy grosze. Przewały na stacjach jeśli chodzi ilość wlanego paliwa są ogromne. Na stacjach benzynowych w mojej okolicy już wiem, które dystrybutory oszukują bardziej, a które trochę mniej. Zeszłego lata akurat tak się przydarzyło, że pokonywałem tę samą trasę (około 190 km. w jedną stronę, bez korków i bardzo mało wyprzedzań) kilka razy z rzędu. Zwykle Logan latem pali mi ok. 5,5 l w trasie (obliczone: zużyte paliwo/kilometry x 100). Właśnie wtedy tankowanie z trefnego dystrybutora wykazało zużycie paliwa 7,5 l/100 km. Zauważyłem wtedy dziwną rzecz. Zwykle podczas tankowania do pełna, tuż przed odbiciem nacisk w pistolecie jest troszeczkę słabszy, a wtedy jeszcze trwało to jakiś czas zanim pistolet odbił. Zdarzyło mi się też kiedyś na innej stacji, że w czasie tankowania wąż zaczął wyczyniać jakieś harce, tak jakby w przewodzie oprócz paliwa szło powietrze. Licznik w dystrybutorze oczywiście cały czas kręcił się raźno. Podobne zdarzenie zgłosiłem w Głównym Urzędzie Miar, jednak po jakimś czasie dostałem zawiadomienie, że na razie nie przeprowadzą kontroli, bo brak jakichś przepisów wykonawczych, czy coś takiego. Sądzę zresztą, że sprawdzanie takiego dystrybutora może nic nie wykazać. No, bo ile paliwa tankują podczas takiej kontroli ? Moim zdaniem błąd w dystrybutorze nie jest stały.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-02-06, 22:30   

Nie tyle może to być celowe co stan techniczny niektórych dystrybutorów jest tragiczny, cały czas odbija, po odłożeniu nie zauważa zakończenia tankowania...
Co najgorsze w takim stanie są również na renomowanych stacjach. Cóż - dopóki nie wyjdzie mi 10l/100km - jest ok.
 
Domel 


Marka: Dacia
Model: LoganMCV
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-02-07, 21:57   

robilem w firmie, ktora produkuje soft dla stacji. Robienie klienta na kalibracji to norma, jedni mniej inni wiecej. Kazdy typ dystrybutora ma swoj blad pomiarowy, ale roznica jaka osiagniesz przy tankowaniu wielokrotnie przekracza ten blad .)
Chyba wlasnie wymyslilem jak dokladnie okreslic ile sie zatankowalo. Wozimy wzorcowa flaszke o pojemnosci 1l. Przed tankowaniem wozu, wlewamy do tej flaszki litr, patrzymy ile wskazal licznik. Pozniej flaszka do baku i tankujemy dalej. Jak juz zatankujemy to, wiemy z pomiaru flaszki ile ma 1l na dystrybutorze. I wskazanie dystrybutora, dzielimy przez '1l' uzyskujac dokladniejszy wynik .)
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-02-07, 22:01   

chyba 10litrowy baniak... na litrze masz większy błąd pomiarowy niż ten litr... zauważ ile paliwa mieści się w wężu...

Cytat:

I wskazanie dystrybutora, dzielimy przez '1l' uzyskujac dokladniejszy wynik .)


mnożymy jednak...
Ostatnio zmieniony przez czaju 2010-02-07, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-02-08, 10:00   

Legalizację dystrybutora dokonuje pracownik Gł. Urz. Miar. Jest to pojemnik 20l. Przed wlaniem do niego paliwa legalizujący patrzy na ptaszka na drzewie. To moment. W tym czasie pracownik stacji wkłada błyskawicznie do pojemnika przeważnie duży pas klinowy od tira lub podobne. Dalej już wiecie. Błąd w zalezności od gabarytów owego. pozdr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne