Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Wyłączanie poduszki pasażera
Autor Wiadomość
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-01-27, 07:38   Wyłączanie poduszki pasażera

Chłopaki też bym się chętnie dolączył do waszej akcji, ale u mnie niestety jest już poduszka w tym miejscu :-D
Ostatnio zmieniony przez Marcin 2008-01-27, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-01-27, 13:57   

waski napisał/a:
Chłopaki też bym się chętnie dolączył do waszej akcji, ale u mnie niestety jest już poduszka w tym miejscu :-D


jak pech to pech... :mrgreen:
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-01-27, 14:29   

waski napisał/a:
Chłopaki też bym się chętnie dolączył do waszej akcji, ale u mnie niestety jest już poduszka w tym miejscu :-D


Jeśli jeździsz sam, to wyrzuć ją i dołącz do nas. Oglądałem ostatnio zdjęcia pewnej szkody na oplu astrze. Lekkie uderzenie przodem w słup - wystrzeliła poduszka pasażera i kawałakami zaślepki i pękniętej deski rozdzielczej stłukła szybę przednią. Szkoda szyby :lol:
_________________

 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-27, 15:57   

ZeneC napisał/a:
waski napisał/a:
Chłopaki też bym się chętnie dolączył do waszej akcji, ale u mnie niestety jest już poduszka w tym miejscu :-D


Jeśli jeździsz sam, to wyrzuć ją i dołącz do nas. Oglądałem ostatnio zdjęcia pewnej szkody na oplu astrze. Lekkie uderzenie przodem w słup - wystrzeliła poduszka pasażera i kawałakami zaślepki i pękniętej deski rozdzielczej stłukła szybę przednią. Szkoda szyby :lol:

W praktycznie kazdym nowym samochodzie po wystrzale poduszki peka przednia szyba ;-)
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-01-27, 16:45   

Może i pęka, ale ja mam swoją odłączoną, przez większośc czasu, zalączam ją jak jadę z pasażerem. Wogóle fajnie pomyślane że można odłączać poduszkę pasażera, prawdopodobnie zrobiono to odnośnie przewozu dzieci, bo jak wiadomo na przednim siedzeniu no wolno wieść malucha w foteliku, gdy auto ma poduchę, a tak wyłączenie jej załatwiło sprawę.
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-27, 17:49   

waski napisał/a:
Może i pęka, ale ja mam swoją odłączoną, przez większośc czasu, zalączam ją jak jadę z pasażerem. Wogóle fajnie pomyślane że można odłączać poduszkę pasażera, prawdopodobnie zrobiono to odnośnie przewozu dzieci, bo jak wiadomo na przednim siedzeniu no wolno wieść malucha w foteliku, gdy auto ma poduchę, a tak wyłączenie jej załatwiło sprawę.

A ze tak sie zapytam... Po co wylaczasz ta poduszke jak jedziesz sam?
 
jacek 



Marka: dacia
Model: logan mcv
Silnik: 1.5 dci85KM
Rocznik: 2007
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 433
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-01-27, 19:36   

Odłączanie poduszki pasażera ma sens, w razie stłuczki odpala się jedna - niższe koszty naprawy. Oczywiście tego nie robię bo jestem za leniwy.
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-01-27, 20:22   

[quote="Marcin"]
waski napisał/a:

A ze tak sie zapytam... Po co wylaczasz ta poduszke jak jedziesz sam?


A no po to jak podano wyżej, wystarczy gdzieś puknąć i poducha może wystrzelić, mój znajomy miał taki przypadek, puknałe w tył jednej kobiecinie i zapobiegawczo wystrzeliły poduchy, mimo że czytał w instrukcji że powinny wybuchnąć przy wyższej prędkości, była zwada u dealera, który nie chciał zamontować nowych poduszek gratis mimo że te eksplodowały nie przy takiej prędkości jak to pisze w instrukcji.
No ale nie ważne. Ja przeważnie jeżdżę sam i gdyby mi się przykładowo wydażyło coś podobnego, to do wymienay będzie tylko kierownica i poduszka ale druga zaoszczędzi wydatki.
Ale wypluc takie myśli żeby gdzieś puknąć pfe pfe pfe. :-)
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-27, 20:37   

waski napisał/a:

A no po to jak podano wyżej, wystarczy gdzieś puknąć i poducha może wystrzelić, mój znajomy miał taki przypadek, puknałe w tył jednej kobiecinie i zapobiegawczo wystrzeliły poduchy, mimo że czytał w instrukcji że powinny wybuchnąć przy wyższej prędkości, była zwada u dealera, który nie chciał zamontować nowych poduszek gratis mimo że te eksplodowały nie przy takiej prędkości jak to pisze w instrukcji.
No ale nie ważne. Ja przeważnie jeżdżę sam i gdyby mi się przykładowo wydażyło coś podobnego, to do wymienay będzie tylko kierownica i poduszka ale druga zaoszczędzi wydatki.
Ale wypluc takie myśli żeby gdzieś puknąć pfe pfe pfe. :-)

No chyba ze tak ;-) Gdybym nie mial AC to moze i rozwazylbym taka mozliwosc :mrgreen:
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2008-01-27, 20:45   

waski napisał/a:

A no po to jak podano wyżej, wystarczy gdzieś puknąć i poducha może wystrzelić, mój znajomy miał taki przypadek, puknałe w tył jednej kobiecinie i zapobiegawczo wystrzeliły poduchy, mimo że czytał w instrukcji że powinny wybuchnąć przy wyższej prędkości, była zwada u dealera, który nie chciał zamontować nowych poduszek gratis mimo że te eksplodowały nie przy takiej prędkości jak to pisze w instrukcji.
No ale nie ważne. Ja przeważnie jeżdżę sam i gdyby mi się przykładowo wydażyło coś podobnego, to do wymienay będzie tylko kierownica i poduszka ale druga zaoszczędzi wydatki.
Ale wypluc takie myśli żeby gdzieś puknąć pfe pfe pfe. :-)


Ja mam lepszą propozycję na takie oszczędności. Sprzedać daćke w cholerę i kupić jakieś stare tańsze auto które nie ma poduszek. Oszczednosci bedą jeszcze większe bo odpadnie do wymiany i poduszka kierowcy. :lol:
A najlepiej to nie pukać obcych babek :mrgreen:
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-27, 20:51   

No sprawa jest oczywista, jak się puka to musi wystrzelić :lol: A tak wracając do tematu jaki może być koszt dorobienia zaślepki :?:
_________________
GeRRaD
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-01-27, 21:14   

:lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-01-27, 21:18   

[quote="straszna_maruda"]
waski napisał/a:

Ja mam lepszą propozycję na takie oszczędności. Sprzedać daćke w cholerę i kupić jakieś stare tańsze auto które nie ma poduszek. Oszczednosci bedą jeszcze większe bo odpadnie do wymiany i poduszka kierowcy. :lol:
A najlepiej to nie pukać obcych babek :mrgreen:


wiesz co jak masz wogóle dawać takie głupie porady, to sobie wogóle daj spokój :-x , w końcu to moja sprawa czy mam włączoną poduszkę dla pasażera, czy nie. Ja również mógłbym cię spytać, po co kupileś dresiarskie auto, bo po oznaczeniu silnika wywnioskować można że masz prawdopodobnie golfa, a jeśli nie golfa, to na 100% aryjskiego vw, zresztą dziwię się że jeśli nie masz daćki, to po co tu zaglądasz.
A w sumie to wolny kraj każdy możesz zaglądać i pisać gdzie chce :-D
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-27, 21:22   

Panowie ostudźmy emocję bo nam się ciekawy temat zmieni w pyskówę, ale racją jest że nie dyskutujemy czy ktoś ma poduszki, ile i jak z nich korzysta , tylko w jaki sposób nabyć zaślepkę :!:
_________________
GeRRaD
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-27, 21:37   

GeRRaD napisał/a:
Panowie ostudźmy emocję bo nam się ciekawy temat zmieni w pyskówę, ale racją jest że nie dyskutujemy czy ktoś ma poduszki, ile i jak z nich korzysta , tylko w jaki sposób nabyć zaślepkę :!:

Jako, że dyskusja zboczyla troche z tematu glownego przenosze ja do dzialu, gdzie mozna o tym rozmawiac do woli :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne