Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Szalony urlop, samochodem w siną dal...
Autor Wiadomość
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-20, 09:43   Szalony urlop, samochodem w siną dal...

Witajcie!

Mam szalony plan, właściwie zarys, bo szczegółów, celowo i świadomie - brak.

25 Lipca (właściwie od 23.07 - sobota) rozpoczynamy z Żoną urlop. W tym roku mamy zamiar wyruszyć do Chorwacji. Oczywiście Daćką. Tyle jest pewniaków :) Reszta w myśl zasady "to zależy".

Mamy zamiar wyruszyć bez nastawiania się na wygody, bez wcześniejszych rezerwacji, w razie konieczności przespać się dla regeneracji w aucie.
Czy pojedziemy przez Słowację, czy Czechy, a może przez Niemcy? :) Wszystko jest luźne i decyzje będą zapadać w ostatnim tygodniu.

Cel to wyspa Pag, do zwiedzenia Dubrownik.

Bez pośpiechu, bez dzieci, bez marudzenia - jechać gdzie nas wzrok poniesie.

A może jakaś konkretna sugestia, jakie miejsce warto zobaczyć padnie pod tym tematem?

Jako, że pozostał jeszcze miesiąc do naszej wyprawy, jest jeszcze chwila by podrzucić temat Forumowiczom. Z oczywistych przyczyn, nie zabierzemy nikogo ze sobą w naszej Daćce, ale gdyby znaleźli się Pozytywnie Zwariowani, chcący dołączyć się do wyprawy, to sądzę że mogłoby być super :)

Co do kosztów... Najwięcej wyniesie paliwo.

Jeżeli ktoś z parktyki, może nanieść poprawki będę wdzięczny.

Szacuję "z górką", patrząc na ceny (złowtówki) Pb95:

Czechy, Słowacja - około 5,75
Austra - około 5,55
Chorwacja - około 5,20

Uśredniając niechaj będzie to 5,50zł/L

Dystans całej podróży szacuję na 5000km (z Trójmiasta!), zakładając że ma to być wycieczka "objazdowa".

Zużycie paliwa wyznaczam na poziomie 7,5L/100km
Zakładam, że "w trasie" spalimy mniej, ale biorę pod uwagę ukształtowanie terenu, obciążenie, klimatyzacja, dodatkowe urządzenia elektryczne.

Liczę z marginesem, na plus, że koszt paliwa będzie oscylował w granicach 2-2,5tyś PLN.

Do tego doliczyć trzeba winety, chociaż waham się, czy jechanie autostradami, ślepo do celu jest dobrym pomysłem. Z pewnością po Chorwacji warto, ale Czechy (albo Słowację) pokonałbym drogami krajowymi.

Koszt wynajmu apartamentu 4 osobowego, z dwoma sypialniami, aneksem, łazienką, na 5 dni to wydatek około 1,5-2tyś PLN - (0,8-1tyś na rodzinę).

Oczywiście, w przypadku chętnych, można wszystko uzgodnić, uściślić.
Zarówno przebieg, spalanie jak i wydatki, biorę z dużą tolerancją na plus. Z doświadczenia wiem, że nie bierze się pod uwagę pewnych rzeczy losowych (np. mandaty), kwot które ciężko sprecyzować na ogół drobne, ale sumując dziurawią planowany budżet - klimatyczne, opłaty za parkingi, wjazdówki, etc.

Zawsze, nie ważne jaki duży był ten margines, człowiekowi lżej na duchu, że przywiózł kilka złotówek, niż myśl że wszystko się "rozpłynęło".

Zwiększam limit na karcie :) i za miesiąc wyjeżdżamy z nad morza, przez góry, w góry nad morze :D

Są chętni?
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-06-20, 12:32   

ja też możliwe, że tam uderzę ale u mnie tylko koniec sierpnia wchodzi w grę, więc z niecierpliwością czekam na relacje po powrocie. powodzenia :mrgreen:
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-20, 12:43   

My z Żoną pierwszy raz od czterech lat, dobraliśmy wspólnie wolne tak aby nasze urlopy się pokryły. Albo trzeba było dzielić wolne, albo tak rozkładała się nasza praca. W tym roku, poprostu musimy, wspólnie gdzieś wybyć.

A że jesteśmy (wierzcie, albo nie :P) towarzyscy, postanowiłem ujawnić nasze plany. A nóż widelec, ktoś ma podobne plany.

Z pewnością zdamy relację.
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-06-20, 19:40   

urlopy się pokryły.
A prokreacja? :oops: :roll:
_________________
48piotr
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-20, 20:08   

48piotr, a ty tylko o seksie :mrgreen:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-21, 11:56   

Hmm... :oops:

Wiecie... jeżeli znajdzie się jakiś Przystojniak, to będzie musiała być też jakaś Przystojniaczka :mrgreen:

:oops:
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-21, 12:49   

Ja bym uważał, z jechaniem w sezonie wakacyjnym "w ciemno", bez zaklepanych noclegów. Może się okazać, że nawet na kempingach nie będzie wolnych miejsc...
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-21, 15:32   

Dziękuję za radę. Chciałbym spędzić spokojny urlop, jak po drodze coś nas zachwyci to się zatrzymać. Nie pędząc na czas do konkretnego celu. Mam kontakt do osoby będącej na miejscu. Liczę, że coś da sie znaleźć jak nie tu, to tam. W koncu to zaleta podróży własnym autem. Jadąc tylko we dwoje, od biedy można przespać się jedną noc w samochodzie.

Korzystajmy (z rozsądkiem) z młodości.
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-21, 20:49   

Chorwacja taka oklepana - polecam w drugą stronę ;-) Niemcy i Dania - ja zrobiłem taką wyprawę w zeszłym roku i naprawdę było co oglądać. Tyle, że paliwo wyszło mnie taniej - LPG.
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-22, 05:39   

matucha napisał/a:
Chorwacja taka oklepana - polecam w drugą stronę ;-) Niemcy i Dania (...)


Ciągnie mnie tam gdzie cieplej :)
 
Zdzicho 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: Poznań/Śrem
Wysłany: 2011-06-22, 19:22   

Witajcie wakacjusze!

Dobro Dośli!

Tak powitają Was w Chorwacji w kraju przeze mnie odwiedzanym i ulubionym.
Co do podrózy to proponowałbym Wam przez Czechy, Węgry (nocleg na campingu nad Balatonem w Kesthely), dalej Chorwacja przez Zagrzeb nad wybrzeże.
Przejedźcie do Dubrownika wzdłuż wybrzeża z noclegiem na campingu w Makarskiej.

To wspaniały kraj, wspaniali ludzie a wspomnienia na zawsze pozostają.

W tym roku na takie wojaże się nie wybieram ale w przyszłym roku? Kto wie.

Udanego wypoczynku.
_________________
Bądź ostrożny na drodze. Szanuj życie swoje i innych.
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-23, 10:29   

Zdzicho napisał/a:

To wspaniały kraj, wspaniali ludzie a wspomnienia na zawsze pozostają.


Dziękuję za radę. Mam nadzieję spotykać tylko miłych "tubylców" :)
 
miandas 



Marka: dacia
Model: duster II
Silnik: 1,5 dci 110 KM 4x4 / 1,5 dci 110 KM 4x4
Rocznik: 2011 / 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 92
Skąd: poznań
Wysłany: 2011-06-23, 11:45   

mz koniecznie, ale to koniecznie trzeba zobaczyć starówkę w szybeniku. Dubrownik jest ok, choć przeraża masa turystów i drożyzna (tu z kolei warto wjechać kolejką linową na górę - panorama zatoki i dubrownika zapiera dech w piersiach).
Ale mz starówka w szybeniku jest nie do pobicia.
Moim marzeniem (jeśli się kiedyś wybiorę w te rejony, bo dla mnie z kolei za gorąco) jest objazdówka Bośni. pzdr
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-23, 12:47   

miandas napisał/a:
(...) Moim marzeniem (jeśli się kiedyś wybiorę w te rejony, bo dla mnie z kolei za gorąco) jest objazdówka Bośni.(...)


W sferze marzeń chcielibyśmy wrócić przez Włochy, fundując sobie przeprawę promową z Dubrownika do Bari i malowniczą podróż "po cholewie, kozaka" :)

Jestem jednak realistą. Koszt przeprawy przez Adriatyk, trwającej siedem godzin, zrujnowałby nasze kieszenie do granic możliwości.

Natomiast "lokalnych" wypraw, chociażby wspomniany Dubrownik czy nad Jeziora Plitwickie, z pewnością sobie nie odmówimy. Wycieczka we własnym zakresie, z własnym środkiem transportu daje pełną niezależność i swobodę a podstawowym ogranicznikiem wydają się być fundusze.

Wasze opinie, sugestie i dobre rady są dla nas bardzo cennym źródłem informacji. Zbierając wszystkie dane, mogę dokładniej precyzować podróż i jej zakres, a co za tym idzie - wypoczynek.
 
Zdzicho 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: Poznań/Śrem
Wysłany: 2011-06-25, 22:17   

Stepway napisał/a:
Zdzicho napisał/a:

To wspaniały kraj, wspaniali ludzie a wspomnienia na zawsze pozostają.


Dziękuję za radę. Mam nadzieję spotykać tylko miłych "tubylców" :)


Ludzie są tam naprawdę mili. Polaków lubią od czasów komuny gdy wozilismy im na handel ręczniki, materace dmuchane i wiele innych rzeczy.

Zatrzymajcie się po drodze w małych miejscowościach (może traficie na jakąś paradę z muzyką w strojach regionalnych), zawitajcie na "rynek".

Ach zapomniałbym uważajcie na śliwowicę - ułatwia kontakty ale znacznie wydłuża czas odpoczynku :-D
_________________
Bądź ostrożny na drodze. Szanuj życie swoje i innych.
 
Zdzicho 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: Poznań/Śrem
Wysłany: 2011-06-25, 22:21   

Stepway napisał/a:
podstawowym ogranicznikiem wydają się być fundusze.


No ceny jak to ceny.
Ale polecam małe niedrogie knajpki z ich atmosferą, noclegi na campingach a śniadania we własnym zakresie. Zobaczycie sami nie będzie wcale tak drogo.
_________________
Bądź ostrożny na drodze. Szanuj życie swoje i innych.
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-26, 00:15   

Zdzicho napisał/a:
(...)uważajcie na śliwowicę - ułatwia kontakty ale znacznie wydłuża czas odpoczynku :-D


:mrgreen: :mrgreen: Czy śliwowica, jest równie popularnym napojem jak uzo w Grecji? tzn. czy tak samo dostępnym jak pepsi w przydrożnych barach?

Pamiętam, jak w Grecji właściwie na każdym kroku - wchodzimy z żoną do a'la restauracji, a tam barman tacka, dwa kieliszki, leje coś pod ladą i leci do nas; my, tłumaczymy że my tylko zobaczyć lokal, że my hot-dog, no, niet... :lol: - oni poprostu atakowali nas uzo wszędzie! Taka tradycja(?), gest na powitanie :)

Żona nie przepadała za anyżem, po powrocie już to jej nie przeszkadza :mrgreen:

Czy śliwowica jest równie natarczliwie eksponowana, promowana, turystom?
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-26, 00:19   

Zdzicho napisał/a:
Stepway napisał/a:
podstawowym ogranicznikiem wydają się być fundusze.


No ceny jak to ceny.
Ale polecam małe niedrogie knajpki z ich atmosferą, noclegi na campingach a śniadania we własnym zakresie. Zobaczycie sami nie będzie wcale tak drogo.


Do wyjazdu pozostał miesiąc. Nie mamy precyzyjnych planów. Z pewnością nie nastawiamy się na luksusy. Weźmiemy namiot, materac i zobaczymy jak będzie.

Śniadania na urlopie we własnym zakresie to urok sam w sobie :)
 
Pat13 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 116
Skąd: Pszów
Wysłany: 2011-06-26, 11:33   

Co się tyczy alkoholu to nastawieni przyjaźnie ludzie częstują winem i rakiją różnej maści i swojej produkcji. :mrgreen:
Polewają te trunki z plastikowych petów. To taka osobliwość.
Z krajoznawczego punktu widzenia polecam trasę z Makarskiej Riwierą Makarską wzdłuż morza przez Dolinę Neretwy ( zagłębie owocowo-warzywne południowej części kraju ) do Dubrownika.
Riwiera Makarska to piękne nadmorskie miejscowości ze wszystkimi atrakcjami.
Dolina Neretwy to piękny rejon, inny krajobrazowo niż pozostała część kraju, chyba mało znany przez Polaków
Polecam zaliczyć foto safari rzeką, piękne widoki, wspaniała zabawa, smaczny poczęstunek.
Jeśli chodzi o kulinaria to obowiązkowo trzeba odwiedzić Wilę Neretwa w miasteczku Opuzen, polecam brudet,
rodzaj gulaszu z podstawowymi składnikami: zielone żabki i małe węgorze.
Warto odwiedzić w miejscowości Blace camping z jedyną ogromną piaszczystą plażą, długie płytkie morze idealne do uprawiania kejtów i windsurfingu.
Dalej w kierunku Dubrownika mamy po drodze miasteczko Ston z świeżo odbudowanymi fortyfikacjami
(mały chiński mur ), warto też po drodze objechać półwysep Peljesacz i przeprawić się z samochodem na wyspę Mljet. Po drodze do Dubrownika jeszcze wiele atrakcji i wreszcie stary Dubrownik. O mieście wszystko już napisano, ja byłem kilka razy, polecam zwiedzić mury i koniecznie zostać do późnych godzin wieczorno-nocnych. Warto zjeść kolacje w którejś z ciasnych uliczek i po zmroku wynająć łódź z szklanym dnem.
Podświetlane szklane dno pozwala zobaczyć nocne życie morza ale najpiękniejsze jest podświetlone miasto od strony morza. Można by się jeszcze długo rozpisywać ale w gruncie rzeczy trzeba tam być.
Zawsze jadę trasą: Chałupki-Ostrawa-Brno- Mikulow-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagrzeb-Zadar- Ploce
Całość autostrada z wyjątkiem kilkunastu kilometrów w okolicach Mikulowa
Winety na Czechy i Austrie kupuje w Polsce, w Słowenii i Chorwacji bramki płacę kartą kredytową
Polecam Chorwację, szerokości. :->
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-26, 12:17   

Serdecznie dziękuję.

Po przeczytaniu Twojego wpisu, trochę się rozmarzyłem.
Dziękuję za cenne rady. Z pewnością z części z nich skorzystamy.

Właśnie szukam przetwornicy AC/DC do auta, by mieć stale naładowane akumulatory do aparatów. Ech... NIECH ŻYJĄ WCZASY! :-)
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-06-26, 17:13   

tu widziałem jakąś przetwornicę

http://gazetka.biedronka.pl/g25,meskie_sprawy.html
 
Zdzicho 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: Poznań/Śrem
Wysłany: 2011-06-26, 18:18   

Stepway napisał/a:
Zdzicho napisał/a:
Stepway napisał/a:
podstawowym ogranicznikiem wydają się być fundusze.


No ceny jak to ceny.
Ale polecam małe niedrogie knajpki z ich atmosferą, noclegi na campingach a śniadania we własnym zakresie. Zobaczycie sami nie będzie wcale tak drogo.


Do wyjazdu pozostał miesiąc. Nie mamy precyzyjnych planów. Z pewnością nie nastawiamy się na luksusy. Weźmiemy namiot, materac i zobaczymy jak będzie.

Śniadania na urlopie we własnym zakresie to urok sam w sobie :)


Nie macie potrzeby zamyślać się jak będzie bo będzie OK.
Ładna pogoda w tym okresie to w zasadzie standard (zdarzają się krótkie burze z gradobiciem). Namiot i materac starczy. Tuż obok każdego większego campingu zarówno na Węgrzech jak i w Chorwacji jest sklep większy lub mniejszy (niech Was nie zdziwi jak dogadacie się po polsku). A śniadanie na trawie lub przy brzegu morza?
Cóż dodać - szerokiej drogi (w Chorwacji na wybrzeżu uważajcie bo drogi kręte, wąskie a tuż obok przepaść. Kierowcy ciężarówek będą przepuszczać sygnalizując kierunkowskazem wolną drogę).
_________________
Bądź ostrożny na drodze. Szanuj życie swoje i innych.
 
Kabe 


Marka: X
Model: X
Silnik: X
Rocznik: 1234
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 126
Skąd: Xixi
Wysłany: 2011-07-11, 21:29   

Stepwayu, w tym czasie będę (po raz pierwszy w życiu) z żoną w Chorwacji, od soboty, na Istrii (w Rovinju). Jadę przez Czechy i Austrię. Szykuję się też w jakiś jeden dzień na objazd m.in. do Plitvickich. Może dobrze jest mieć jakiś kontakt ze sobą na wsiakij słuczaj.
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-07-12, 06:06   

Kabe napisał/a:
(...) w tym czasie będę (po raz pierwszy w życiu) z żoną w Chorwacji, od soboty, na Istrii (w Rovinju).


Daćką? ;-) Telefon poszedł PW.
_________________
---
Stepway
 
Kabe 


Marka: X
Model: X
Silnik: X
Rocznik: 1234
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 126
Skąd: Xixi
Wysłany: 2011-07-12, 07:54   

Stepway napisał/a:


Daćką? ;-) Telefon poszedł PW.


A juści, Dusterkiem :-) Wsiadam i jadę. Jak po bułki.
(mój tf też poszedł PW).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne