Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster 1.3 buczenie,drżenie podczas przyspieszania
Autor Wiadomość
Lukasmnvb19 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3 Tce
Rocznik: 2020
Wersja: Comfort Plus
Dołączył: 22 Cze 2026
Posty: 2
Skąd: śląskie
Wysłany: 2026-06-22, 15:03   Duster 1.3 buczenie,drżenie podczas przyspieszania

Witam, mam problem z dusterem 1.3 tce 130km, dziwnie coś buczy drży podczas przyspieszania ,najgorzej to słychać w okolicach 2 tys obrotów nieważne na którym biegu. Gdy jest zimny jest dźwięk bardziej metaliczny,gdy się zagrzeje po kilku minutach bo bardziej buczący ale też trochę metaliczny,mam wrażenie że delikatnie drżenie czuć na podłodze.Mechanik jeden potem inny nie wie co jest. W samochodzie wymieniono już poduszkę silnika i skrzyni, jakieś łożysko przy półosi, zrobiono nawet regenerację skrzyni ale efekt nie zniknął . Moze to półosie ale mechanik twierdzi że nie bo sprawdzał. Niedługo wymienia po samochodu i nic,Miał ktoś podobne problemy? Dzięki dochodzą jak by że skrzyni ale skrzynie po remoncie( chyba niepotrzebnym).
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 751
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2026-06-22, 20:04   

2000 obr/min to dość niskie obroty dla silnika benzynowego, by mocno przyspieszać. W pewnym sensie jest to naturalny objaw mocno obciążonego silnika. Należy tego unikać, zwłaszcza na wyższych biegach.
No ale piszesz, że jest to niezależne od biegu, a to już jest dziwne, bo normalnie im wyższy bieg, tym buczenie większe przy mocnym wciśnięciu gazu przy tych obrotach.
 
Lukasmnvb19 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3 Tce
Rocznik: 2020
Wersja: Comfort Plus
Dołączył: 22 Cze 2026
Posty: 2
Skąd: śląskie
Wysłany: Wczoraj 14:02   

Rozumiem sugestie, ale to nie tylko buczenie a wręcz mocny głośny dźwięk buczenia wręcz coś jak by się tarło.I teraz ciekawostka temat zaczął.sie już w zimie tzn gdy był mróz to po nocy jak stal na dworze i ruszyłem i przy okazji 2 tys obrotów nawet lekko dodałem gazu to był.strasznie głośny metaliczny dźwięk jak by jakieś zębatki przeskakiwaly bądź tarl.sie metal.o metal.ale z takim chrupaniem strasznie głośnym . Po chwili przestawało tak hałasować ale zaczęło buczeć i tak jest do.dzis tzn od 2 tyg stoi na warsztacie . Mam.podejrzenia że to poloski albo żeby się wyrobiły albo przeguby wewnętrzne ale mechanik twierdzi że nie. Na początku stawiano na skrzynie ale skrzynia po regeneracji i nic lepiej , chyba że coś pominęli bądź źle zrobili....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne